Logo projektu

Kolejne działania, aby uczynić miasto bardziej przyjaznym jego mieszkańcom i wzmocnić rolę dialogu społecznego. W tym celu rozpoczęliśmy dziś (poniedziałek, 7 maja) wraz z firmą IBM doradczy projekt konsultingowy pro bono o nazwie IBM Corporate Service Corps.

IBM Corporate Service Corps działa od 2008 r. W ramach programu wolontariatu pracowniczego firma IBM wysyła swoich najbardziej utalentowanych pracowników w różne strony świata, aby –  tak jak klientom komercyjnym – udzielali najlepszych rekomendacji i wsparcia zarządzania projektami również dla organizacji non-profit czy lokalnych samorządów. 

W trakcie miesiąca konsultanci firmy IBM z ośmiu krajów – Australii, Brazylii, Chile, Filipin, Indii, Malezji, Singapuru, Stanów Zjednoczonych – będą współpracować z:
* Biurem Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego 
oraz Wydziałem Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych Miasta Olsztyna,
* Olsztyńskim Parkiem Naukowo-Technologicznym,
* Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych,
* Centrum Innowacji i Transferu Technologii przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Zespół ekspertów IBM swoją wiedzą i doświadczeniem podejmie działania wpierające m.in ocenę  wybranych projektów informatycznych, poprawę cyfrowych platform komunikacyjnych, optymalizację analityki i metod współdzielenia informacji.

Z udziału w programie korzystają wszystkie strony. Pracownicy IBM mają szansę sprawdzenia się w środowisku i kulturze Polski północno-wschodniej, dzięki czemu rozwijają nowe umiejętności współpracy zespołowej w międzynarodowym otoczeniu.

Zwieńczeniem misji w Olsztynie będzie prezentacja podsumowująca efekty i wypracowany plan działań oraz taktyk każdej z organizacji biorących udział w projekcie. 

<- Wstecz do: Archiwum

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.