Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Laureaci na zdjęciu grupowym

Doroczne Nagrody Prezydenta Olsztyna za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury rozdane. Uroczysta gala odbyła się w ratuszu.

Przyznawanie nagród jest jedną z form prowadzonego przez Miasto Olsztyn mecenatu. Wśród laureatów są wyjątkowe osoby, których wkład w olsztyńska kulturę jest nieprzeciętny. To wybitni aktorzy, muzycy, plastycy, filmowcy, tancerze, literaci, dziennikarze, fotograficy, historycy, reżyserzy, bibliotekarze, muzealnicy, animatorzy kultury, chórzyści.

Nagrody za 2017 rok powędrowały do 10 twórców. Prezydent wręczył laury Dawidowi Dziarkowskiemu, dr Weronice Joannie Tadaj-Królikiewicz, dr. hab. Aleksandrowi Markowi Woźniakowi, Elżbiecie Grad, Adamowi Hajduczeni, ks. dr. Ireneuszowi Stanisławowi Bruskiemu, dr Danucie Marii Bogdan, Wandzie Jadwidze Anusiak, Pracowni Tańca "Pryzmat" Fundacji ARToffNIA, zespołowi Mietek Folk Olsztyn. Ponadto w uznaniu zasług specjalną nagrodę dostał Jacek Sztorc. W tym roku Rada Artystyczna miała do rozpatrzenia 15 wniosków.

- Kultura w naszym życiu ma do spełnienie szczególną misję - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Przede wszystkim tworzy naszą wspólnotową tożsamość. W tym systemie wspólnych wartości, z jednej strony buduje fundament w postaci dziedzictwa kulturowego, z drugiej zaś wielobarwną piramidę twórczości i artystycznej kreatywności. To wyjątkowe spotkanie jest naszym miejskim świętem kultury, dlatego także w tej formie życzę artystom i animatorom kolejnych sukcesów. Niech twórcza wena nigdy Was nie opuszcza.

Do tegorocznej edycji Nagrodą Prezydenta Olsztyna przyznanych zostało 206 nagród indywidualnych i 41 nagród zespołowych.

[lista wyróżnionych z uzasadnieniami] [galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.