Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Czym się zajmował i jak żył najwybitniejszy mieszkaniec olsztyńskiego zamku? Na to pytanie będzie można znaleźć odpowiedź podczas "Wakacyjnych Czwartków z Mikołajem Kopernikiem". Pierwsze spotkanie 12 lipca.

Mikołaja Kopernik pełnił funkcję administratora dóbr wspólnych kapituły w latach 1516 - 1521. Podczas czterech spotkań będzie można dowiedzieć się więcej o tym wybitnym astronomie. W każdy z czwartków przewiduje inne atrakcje - konkursy, pokazy walk rycerskich oraz przedstawienia teatralne, przygotowane przez Teatr Form Niezależnych Korzunowicz. Do tego zwiedzanie zamku z Mikołajem Kopernikiem, w którego postać wciela się olsztyński aktor Marian Czarkowski.

Szczegółowy program:czwartek, 12 lipca godz. 10:00 – 14:00Wajdeloci i WarmiacyPokaz Drużyny Wojów Bolesławowych Białozór z Olsztyna, przedstawienie teatralne, warsztaty, strzelnica, przymierzalnia strojów. Zwiedzanie zamku z "Mikołajem Kopernikiem".

czwartek, 19 lipca, godz. 10:00 - 14:00
Kopernik – naukowiec
Zaczarowany świat chemii, magia niewidzialnej energii, przedstawienie teatralne, warsztaty, strzelnica, przymierzalnia strojów.

czwartek, 26 lipca, godz. 10:00 - 14:00
Portret z konwalią
Kolorowy świat sztuki, przedstawienie teatralne, warsztaty, strzelnica, przymierzalnia strojów.

czwartek, 2 sierpnia, godz. 10:00 - 14:00
Matka żywicielka
Smak warmińskiego chleba, zajęcia garncarskie, przedstawienie teatralne, warsztaty, strzelnica, przymierzalnia strojów.

Wszystkie spotkania odbędą się w olsztyńskim zamku. Impreza jest współfinansowana ze środków Urzędu Miasta Olsztyna.
<- Wstecz do: Archiwum

Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz również