Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Gmina Olsztyn informuje, że od 16 lipca 2018 r. wszelkie płatności dokonywane przez Gminę Olsztyn i jej jednostki organizacyjne na podstawie faktur zakupu będą realizowane na zasadach podzielonej płatności (split payment).


Ustawa z dnia 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018 r. poz. 62) wprowadzająca m.in. zmiany do ustawy  z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2017 r. poz. 1221 i 2491) wprowadza mechanizm podzielonej płatności.

W celu dochowania należytej staranności przy realizacji transakcji, tym samym dla bezpieczeństwa podatku VAT, Gmina Olsztyn podjęła decyzję o stosowaniu podzielonej płatności.

Jednocześnie informujemy, iż Gmina będzie realizować płatności na rzecz kontrahentów, prowadzących działalność gospodarczą tylko na ich rachunki firmowe.

Mechanizm Split Payment nie dotyczy rozliczeń (płatności) z osobami nieprowadzącymi działalności gospodarczej.

 

Zarządzenie Prezydenta Olsztyna nr 241

 

 

<- Wstecz do: Archiwum

Dodaj komentarz

Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz również