Samochód przed sygnalizatorem

Kontynuacja zmian w pracy sygnalizatorów przy olsztyńskich skrzyżowaniach. W tym etapie nowe rozwiązania zostaną wprowadzone w sześciu miejscach.

Wilczyńskiego/Kanta/Boenigka w piątek (20 lipca) oraz 5 Wileńskiej Brygady AK/Metalowa w sobotę (21 lipca) to pierwsze dwa z sześciu skrzyżowań, które doczekają się zmian. Wszystkie prace mają być zakończone w pierwszym weekendzie sierpnia.

Celem przedsięwzięcia jest skrócenie skrócenie czasu oczekiwania na zielone światło oraz poprawienie płynności ruchu. Modyfikacja polega na zamianie sygnalizatorów kierunkowych (czyli strzałek wskazujących możliwy kierunek jazdy) na sygnalizatory ogólne.

- Kierowca wykonujący manewr skrętu w lewo będzie miał obowiązek ustąpienia pierwszeństwa przejazdu wszystkim pojazdom jadącym z naprzeciwka oraz pieszym i rowerzystom przekraczającym jezdnię - przypomina Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. - Ponadto wszędzie tam, gdzie pozwalają na to obowiązujące przepisy, zainstalowane będą strzałki warunkowego skrętu.

Modyfikacja programów zaczęła się nieco ponad rok temu. Dotychczas pracami objętych zostały 24 olsztyńskie skrzyżowania.

[harmonogram prac]

<- Wstecz do: Archiwum

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.