Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Biegacze podczas zawodów wokół jez. Długiego

Choć do końca zmagań zostały jeszcze dwa starty, poznaliśmy triumfatora cyklu wśród mężczyzn. Paweł Pszczółkowski nie miał sobie równych podczas styczniowych zmagań.

Błoto pośniegowe i lód na ścieżkach - zawodnicy mieli niełatwe warunki podczas ostatniego startu nad jez. Długim. Niezależnie od tego swoje umiejętności postanowiło sprawdzić niemal 370 zawodników. Najlepsi okazali się Paweł Pszczółkowski i Martyna Wiśniewska.

Zwycięstwo Pawła Pszczółkowskiego (pięciokilometrowy dystans pokonał w czasie 17:18) oznacza jego triumf w klasyfikacji końcowej cyklu Grand Prix City Trail. Biegacz zwyciężał w trzech z czterech dotychczas rozegranych biegów, a raz był drugi.

Tradycyjnie już, zanim na starcie stanęli dorośli, swoje zawody mieli uczestnicy City Trail Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało 113 młodych sportowców.

Kolejne zawody nad Jeziorem Długim odbędą się 9 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 9 marca. Informacje o zawodach można znaleźć na znajdują się na stronie internetowej wydarzenia oraz na profilu Facebookowym.

<- Wstecz do: Archiwum

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.