Uczestnicy Dni Folkloru na grupowym zdjęciu w ratuszu

Takie spotkania to już tradycja olsztyńskiego festiwalu. Władze stolicy Warmii i Mazur gościły artystów, którzy prezentują się w amfiteatrze.

Olsztyn gości XXIV edycję Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru "Warmia". Wydarzenie - jak zwykle- cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto. Publiczność ciekawa oryginalnych artystów szczelnie wypełnia amfiteatr.

Stałym elementem wydarzenia jest spotkanie w olsztyńskim ratuszu.

- Czujemy się tu jak w domu, dlatego to ja witam wszystkich w imieniu włodarzy miasta - mówił organizator wydarzenia, Mariusz Krupiński z Zespołu Pieśni i Tańca Warmia.

W tym roku Olsztyn gości artystów z Bułgarii, Indii, Panamy, Rumunii, Serbii, Ukrainy i Grecji. Poza tym nie brakuje polskich zespołów ze świętującą w tym roku 65-lecie istnienia "Warmią".

- 25 lat należałam do Warmii i spotykałam się z zespołami w zupełnie innym charakterze - przypomniała zastępczyni prezydenta Olsztyna Ewa Kaliszuk, która wręczyła gościom pamiątkowe upominki.

Występy w olsztyńskim amfiteatrze zaplanowano do soboty. Poza tym odbywają się koncerty towarzyszące m.in. w Ostródzie, Biskupcu i Gietrzwałdzie.

Jubileuszowy koncert zespołu Warmia odbędzie się w piątek (18 lipca) o 20:00 w amfiteatrze.

[program Międzynarodowych Olsztyńskich Dni Folkloru "Warmia"] [galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum