Plakat koncertowy Petra Zarudnego

Przed nami oryginalny koncert w niezwykłym miejscu. Spotkanie z ukraińską muzyką alternatywną już w czwartek (5 września) o 18:00.

W dawnym żydowskim domu przedpogrzebowym wystąpi Petro Zarudnyj. To pochodzący z Równego ukraiński muzyk, autor tekstów, poeta, lider znanego alternatywnego zespołu rockowego Merva - grupy znanej daleko poza granicami Ukrainy. Zespół w 2006 r. zdobył III miejsce w międzynarodowym konkursie "Global Battle Of The Bands".

Petro Zarudnyj jest autorem pieśni, które wykonuje po ukraińsku, ponieważ jego zdaniem jest to język mistyczny i tajemniczy. Teksty o głębokich znaczeniach podkreślone są interesującym brzmieniem gitary. Koncert Petra Zarudnego to pierwsze tego rodzaju w Olsztynie spotkanie z mniej znanym w Polsce nurtem alternatywnej muzyki z  Ukrainy.

Wydarzenie odbywa się w związku z realizacją projektu "Regiony bez granic". Jego celem jest popularyzacja wybranych aspektów kultury dwóch regionów partnerskich województwa warmińsko-mazurskiego: Obwodu Rówieńskiego na Ukrainie oraz Departamentu Côtes-d'Armor we Francji.

Koncert Petra Zarudnego zacznie się w czwartek (5 września) o 18:00 w Domu Mendelsohna przy ul. Zyndrama z Maszkowic 2. Wstęp jest darmowy.

<- Wstecz do: Archiwum