Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Baner informujący o programie Podwórka z Natury

W kolejny etap wkracza tegoroczna odsłona programu "Podwórka z Natury". Właśnie poznaliśmy lokalizacje, które już wkrótce mogą zmienić swoje oblicze.

Już czwarty raz ruszamy z podwórkowymi metamorfozami. Spośród pięciu zgłoszeń złożonych przez grupy sąsiedzkie, komisja powołana przez prezydenta Olsztyna wyłoniła trzy.

Dzięki pomysłom i zaangażowaniu mieszkańców zmiany dokonają się na podwórkach przy:
* ul. Warmińskiej i Mickiewicza,
* ul. Warmińskiej 6, 6a, 6b,
* ul. Sienkiewicza i Kolejowej.

- Zgodnie z harmonogramem realizacji programu już w marcu ruszamy z warsztatami, na których studenci kierunku Architektura Krajobrazu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego będą inspirować, a następnie pomagać mieszkańcom w zaplanowaniu zmian we wskazanych przez nich przestrzeniach - informuje Paulina Żukowska z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna.

Podobnie jak w poprzednich latach, miasto Olsztyn przeznaczy 60 tys. zł. na realizację prac. Z tych pieniędzy można sfinansować nasadzenia zieleni, nawierzchnie, elementy małej architektury, a także inne elementy wystroju przestrzeni, np. murale, rzeźby, instalacje artystyczne.

Poza zmianami w przestrzeni, udział w programie umożliwia budowanie relacji sąsiedzkich, które są spoiwem lokalnych społeczności. To także jeden z najważniejszych efektów "Podwórek z Natury".

[Facebook programu "Podwórka z Natury"]

<- Wstecz do: Archiwum