Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Plakat promujący spotkanie

Przed nami promocja kolejnego zeszytu poetyckiego z serii "Trilinguis" wydawanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie. Spotkanie w środę (15 stycznia) w bibliotece przy ul. 1 Maja 5.

To już siódmy zeszyt w serii, tym razem z wierszem Bożeny Kraczkowskiej. Autorka wybrała do publikacji utwór "Mój cień blues", który został przetłumaczony na języki angielski i włoski.

- Podczas spotkania promującego wydawnictwo gościć będziemy tłumaczkę Mirosławę Pieńkos, która tłumaczyła wiersz poety na język włoski oraz drukarza Marka Gardzielewskiego - informuje Iwona Bolińska-Walendzik z WBP w Olsztynie. - Bibliofilski druk jest okazją do spotkania z autorką, która tego dnia będzie również świętować swoje urodziny. Gościem specjalnym spotkania będzie Cezary Makiewicz.

Seria "Trilinguis" to pomysł WBP na promocję poetów z regionu oraz prezentację tłumaczy z różnych krajów. Ta niezwykła publikacja zawierająca jeden wiersz w trzech językach powstała w Pracowni Starych Technik Drukarskich WBP w Olsztynie przy współudziale drukarza Marka Gardzielewskiego. Współpracował on z WBP przy wszystkich wydaniach serii.

Do tej pory ukazało się sześć zeszytów z utworami Marka Barańskiego, Alicji Bykowskiej-Salczyńskiej, Kazimierza Brakonieckiego, Wojciecha Kassa, Zbigniewa Chojnowskiego i Krzysztofa Szatrawskiego. Publikacja drukowana jest techniką wypukłodruku. Całości dopełnia subtelne tłoczenie na okładce charakteryzujące serię. To bibliofilski rarytas wydany w nakładzie 150 ręcznie numerowanych egzemplarzy.

Bożena Kraczkowska urodziła się w Świdniku koło Lublina. Mieszka i pracuje w Olsztynie. Z wykształcenia jest muzykiem oraz dziennikarzem. Wieloletnia redaktorka i dziennikarka "Gazety Olsztyńskiej". Jest autorką wierszy, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży m.in. zbioru opowiadań "Czubek" oraz powieści "Operacja Dexter". Fotografuje, pisze teksty piosenek, komponuje, śpiewa.

Promocja serii wydawniczej WBP "Trilinguis 7" w środę (15 stycznia) w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. 1 Maja 5. Początek o 17:00.

<- Wstecz do: Archiwum