Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Wieża ratusza podświetlona na zielono

To prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych świętych. Na całym świecie, także w naszym mieście, symbolicznie świętujemy Dzień św. Patryka.

Zazwyczaj to okazja do głośnych zabaw w rytm irlandzkiej muzyki. Parady, festiwale, prezentacje kultury irlandzkiej - tak co roku fetowany jest ten niezwykły święty. W tym roku - ze względu na światową sytuację epidemiologiczną - zapewne te obchody będą organizowane z mniejszym rozmachem.

Niezależnie od tego, pamięć o święcie patrona Irlandii zostaje zachowana m.in. w międzynarodowej kampanii Global Greening.

- Obiekty w całej Polsce zazielenią się z okazji narodowego święta Irlandii, dołączając do Empire State Building w Nowym Jorku, wodospadów Niagara, Moulin Rouge w Paryżu, krzywej wieży w Pizie, opery w Sydney oraz wielu innych miejsc na całym świecie - przypominają przedstawiciele ambasady Irlandii w Polsce.

W Olsztynie dziś (wtorek, 17 marca) na zielono podświetlone zostaną: wieża ratusza oraz budynek obserwatorium astronomicznego.

W poprzednim roku w kampanii Global Greening wzięło udział 21 polskich miast, w których na zielono rozświetlono 53 miejsca. W tym roku udział zadeklarowało 20 miast.

<- Wstecz do: Archiwum