Logo BWA

Mimo obostrzeń związanych z koronawirusem, olsztyńskie instytucje kultury nie zamykają się na odbiorców. Wręcz przeciwnie - tworzą specjalną ofertę, która w łatwy sposób dostępna jest w Internecie.

Jedyną z tych, które przygotowały propozycje on-line jest BWA Galeria Sztuki. To doskonała okazja, by m.in. poznać dzieła zgromadzone dotychczas przez Biuro Wystaw Artystycznych, a także sięgnąć do bogatej historii instytucji.

- Wraz z momentem podjęcia decyzji o zamknięciu instytucji kultury wiedzieliśmy, że bardzo chcemy pozostać w kontakcie z naszymi odbiorcami i wciąż dzielić się z nimi sztuką oraz umilać im dni spędzone w domu - mówi Monika Sadowska z BWA Galerii Sztuki w Olsztynie. - Dać im możliwość stałego kontakt ze sztuką. Z myślą o nich od razu przygotowaliśmy nowe działania.

* "Wtorek z arcydziełkiem" - w każdy wtorek prezentowane jest "arcydziełko" inspirowane twórczością znanych artystów zarówno polskich, jak i zagranicznych m.in. Władysława Strzemińskiego, czy Jacksona Pollocka. W domowym zaciszu najmłodsi odbiorcy wraz z opiekunami mogą stworzyć swoją wyjątkową kolekcję sztuki. Odkrywają, jak krok po kroku wykonać niezwykłe "arcydziełka" i stać się artystą.
* "Czwartek z kolekcją" - w czwartki BWA Galeria Sztuki odsłania kolekcję, którą od lat gromadzi. Prezentowane są dzieła sztuki, artyści i historie, które towarzyszą posiadanym pracom. Każdy czwartek, to nowa odsłona kolekcji i odpowiedź na kolejne pytanie z nią związane.

W programie są też niedzielne oprowadzania, opowieści o wystawie, głosem jej kuratorów, prezentacja dokumentacji z aktualnych wystaw, kreatywne warsztaty dla dzieci, które można zrealizować w domu przy pomocy szablonów, które można znaleźć na stronie internetowej BWA Galerii Sztuki.

- Dodatkowo nie zabraknie "wspomnień z historii", podczas których odkrywamy archiwum BWA, sięgamy do wystaw, które odbywały się w naszej przestrzeni, kilkanaście lat temu, zobaczycie nie tylko zdjęcia, ale również inne materiały archiwalne - dodaje Monika Sadowska. - Powspominamy wspaniałe realizacje, które mieliśmy przyjemność gościć w naszych salach, poznamy ciekawe architektoniczne realizacje wystawiennicze, czy też ponownie przeczytamy artykuły z gazet.

Wszystkie powstające materiały można znaleźć w mediach społecznościowych BWA. Natomiast, aby ułatwić odbiorcom sięganie do filmów stworzonych przez pracowników Galerii, zostały one zgromadzone w jednym miejscu - kanale YouTube.

[Youtube] [Instagram] [Facebook] [strona www BWA]

<- Wstecz do: Archiwum