Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Pływacy w jeziorze

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa wpływają na wiele dziedzin życia. Jedną z nich są imprezy masowe. Te jeszcze nieodwołane nadal stoją pod znakiem zapytania.

Niemal od początku maja Ośrodek Sportu i Rekreacji uruchamia kolejne obiekty. Najpierw było to możliwe w przypadku boisk na świeżym powietrzu, później ruszyły też hale sportowe. Nadal jednak nie wiadomo, co z wydarzeniami masowymi.

Pewne jest, że w tym roku nie odbędzie się Bieg Świętojański. Nocna impreza debiutowała w poprzednim roku, a już jej premierowe wydanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zaplanowany na 20 czerwca start został odwołany.

- Wciąż natomiast mamy nadzieję, że wszyscy spotkamy się podczas XVIII Biegu Jakubowego - mówi Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. - W pierwotnej wersji miał on się odbyć 26 kwietnia, nowa data to 23 sierpnia. Jesteśmy pełni nadziei, że tak się stanie.

Na pewno nie odbędą się mistrzostwa Polski juniorów młodszych w pływaniu, które miały zostać rozegrane na początku lipca w Aquasferze oraz triathlonowy Elemental Tri Series, zaplanowany na ostatni weekend maja.

Nie ma natomiast ostatecznej decyzji co do Pucharu Europy w triathlonie. Nowy, zaproponowany przez Europejską Unię Triathlonu termin to 22 sierpnia. W zawodach miałoby wystartować tylko 50 zawodników z czołówki listy rankingowej.

<- Wstecz do: Archiwum