Niezwykła wystawa od czwartku (17 czerwca) będzie dostępna w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie. Pierwszego dnia zwiedzającym będą towarzyszyć kuratorki wydarzenia zatytułowanego "Gdzie odlatują łabędzie z opon".

Opona jest rzeczą zwyczajną, właściwie niezauważaną, a jednocześnie genialną. Najprawdopodobniej to projekt, którego zastosowania i możliwości użycia wykroczyły daleko poza plan producenta.

- Nasze otoczenie pełne jest sytuacji, dla których tłem jest opona - mówi jedna z kuratorek wystawy, Magdalena Kreis. - Podtrzymuje, huśta, zasłania, chroni, ozdabia, udaje coś, czym nie jest, wciąż zmieniając role. Przybiera nowe kształty, maskuje swoją czerń radosnymi kolorami. Samoróbkowe rozwiązania z opon to symbol polskiej zaradności i temat niezliczonych memów.

Na wystawie w Olsztynie - mieście znanym z fabryki opon - będzie można zobaczyć przede wszystkim prace artystów, którzy opony użyli jako tworzywa lub uczynili z niej temat swojego dzieła. Prace ilustrują polski fenomen oponiarski i otwierają pole do dyskusji o wpływie na otaczającą nas rzeczywistość.

W dniu otwarcia (17 czerwca) między 16:00 a 18:00 wystawę będzie można oglądać z kuratorkami z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego określonych w regulaminie, który stale obowiązuje w Galerii Sztuki BWA. Limit obowiązujący w sali głównej to 25 osób.

Wystawa w BWA Galeria Sztuki w Olsztynie przy al. Piłsudskiego 38 zagości do 1 sierpnia.

[wydarzenie na FB]

Powróć do archiwum