Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

To już szósty raz, gdy nad największym olsztyńskim akwenem będzie można podziwiać rywalizację rugbystów z całej Polski. Dodajmy - nietypową rywalizację, bowiem w plażowej odmianie tej dyscypliny.

Promocja regionu, aktywności fizycznej mieszkańców oraz popularyzacja rugby - to najważniejsze cele Ukiel Rugby Beach Cup 2021. Zawodniczki i zawodnicy będą konkurować ze sobą przez dwa weekendowe dni (24 i 25 lipca).

- Zapraszamy na plażę nr 3 nad Jezioro Ukiel - mówi prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby, Henryk Pach. - Szykujemy imprezę z wieloma atrakcjami. Poza tym gwarantujemy dobrą i zaciętą rywalizację.

Podczas tegorocznej edycji plażowych zmagań rugby podziwiać będzie można 16 zespołów. Zgłosiły się cztery ekipy żeńskie oraz 12 męskich. To reprezentantki i reprezentanci m.in. Warszawy, Trójmiasta, Bydgoszczy, Białegostoku czy Lubina.

Co istotne - plażowe rugby różni się nieco przepisami od tego najbardziej rozpowszechnionego, 15-osobowego. Przede wszystkim gra się po pięciu zawodników. Piłkę można jedynie podawać (oczywiście do tyłu). Nie można jej nie przekazywać albo kopać. Poza tym rywalizacja toczy się na dużo mniejszym boisku o wymiarach 60 na 35 metrów.

Ukiel Rugby Beach Cup 2021 w sobotę i niedzielę (24-25 lipca) na plaży nr 3 CRS Ukiel. Początek zawodów każdego dnia o 10:00.

Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

[Facebooku zawodów]

Powróć do archiwum