To będzie prawdziwie rodzinne popołudnie. Już w sobotę (11 września) kolejna edycja Festiwalu Rodzinnego, organizowanego przez warmińsko-mazurski oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Wydarzenie to różnorodne, inspirujące aktywności dla małych i dużych z Olsztyna oraz z okolic. Niezwykły festiwal odbędzie się już drugi raz.

- Festiwal jest ob obywatelską inicjatywą, która łączy zaangażowanie wolontariuszy i rodziny z projektu "Marzenie" oraz organizacji z naszego miasta - mówi animatorka kultury z TPD w Olsztynie, Sylwia Orzoł.

Podczas kilku sobotnich godzin nie zabraknie warsztatów, wykładów, zabawy, konkursów rodzinnych. Celem jest szerzenie i pokazywanie w praktycznym działaniu zdrowego trybu życia, świadomości ekologicznej oraz rodzicielstwa bliskości.

Festiwal organizowany jest przy okazji realizowanego przez TPD projektu "Marzenie", współfinansowanego z funduszy europejskich. Jego II edycja to ośmiomiesięczne przedsięwzięcie skierowane fo rodzin z Olsztyna i najbliższych gmin. Efektem ma być m.in. podniesienie umiejętności komunikowania się i radzenia sobie w codziennych, rodzinnych relacjach.

Festiwal Rodzinny zacznie się w sobotę (11 września) o 12:00 na placu przy Szkole Podstawowej nr 34 (ul. Herdera 3)

[wydarzenie na Facebooku]

Powróć do archiwum