Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

fot. Facebook Kloszart

Oryginalne malowidło ozdobiło jedną ze ścian budynku przy ul. Mazurskiej. Znacznie jednak różni się - przede wszystkim tematycznie - od murali, jakie możemy podziwiać w kilku miejscach stolicy Warmii i Mazur.

Malowidło znajduje się na tyłach obiektu, w którym mieści się Niepubliczne Przedszkole Akademia Jasia i Małgosi. Mural Dzieci wymyślił i zrealizował prezes stowarzyszenia Kloszart z Olsztyna, Mateusz Mirczyński.

- Zawsze podobały mi się dziecięce rysunki - przyznaje autor pracy. - Ich szczerość, oryginalność, pomysłowość. Kiedyś wpadł mi do głowy pomysł, żeby te rysunki przeskalować na znacznie większą kartkę, właśnie na ścianę. W realizacji projektu pomagały mi osoby z grupy Kloszart, z którą kiedyś zrobiłem też widoczny z pociągu mural Loesje na II LO.

Mural powstawał dwa dni. Najpierw trzeba było odpowiednio przygotować ścianę, a później odwzorować w znacznie większej skali rysunki przygotowane przez podopiecznych przedszkola. Dziecięcym szkicom towarzyszy w pełni profesjonalnie, realistycznie namalowana kredka. Są tez napisy m.in. wyjaśniające ideę muralu.

Pamiątką jest nie tylko samo dzieło, ale także film dokumentujący prace nad malowidłem.

- Jak tylko znajdzie się dostępna ściana i pieniądze na realizację kolejnego przedsięwzięcia, to zabieram się do roboty - zapewnia Mateusz Mirczyński.

[film - jak powstawał Mural Dzieci]

Powróć do archiwum