Zespół Isna Trio zaprezentuje się w Domu Mendelsohna przy ul. Zyndrama z Maszkowic już w sobotę (16 października) o 18:00. Transmisję będzie można także obejrzeć w Internecie.

Tercet stworzyli doświadczeni, białoruscy muzycy - Siarhej Douhaszau, Alexej Varsoba i Andrej Jewdokimow. Muzycy wyemigrowali ze swojego kraju w latach 2019-2021.

Isna Trio powstało w czerwcu tego roku, a pierwszy koncert zagrało w lipcu na podkarpackiej wsi Gorajec. Inspiracją dla twórców jest środkowoeuropejska poezja, którą łączą z białoruskim folkiem. Wśród poetów, z których czerpią są m.in. Tamas Jonas a Węgier, Polka Agata Jabłońska oraz Dainiusa Dirgeli z Litwy.

Poza koncertem w Gorajcu można było ich zobaczyć i usłyszeć m.in. w Czechach oraz na Węgrzech. Teraz zaprezentują się olsztyńskiej publiczności.

Z uwagi na obecnie panujące obostrzenia, udział w koncercie na żywo w Domu Mendelsohna jest możliwy tylko na podstawie imiennych wejściówek. Osoby zainteresowane udziałem w koncercie są proszone o wypełnienie do 15 października (piątek) do 12:00 formularza zgłoszeniowego. Liczba miejsc jest ograniczona. Wstęp bezpłatny.

Przypominamy - koncert Isna Trio w sobotę (16 października) o 18:00 w Domu Mendelsohna przy ul. Zyndrama z Maszkowic. Będzie mu towarzyszyć prezentacja projektu "White-Red-White. Wstęga nadziei dla Białorusi".

[wypełnij formularz, by obejrzeć koncert na żywo - do 15 października do 12:00] [transmisja on-line]

Powróć do archiwum