Jeszcze tylko jutro (piątek, 15 października) można wybierać laureatów Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich. Wśród nominowanych jest aktorka Olsztyńskiego Teatru Lalek, Karolina Sadowska.

BohaterONy to nagroda, której celem jest wyróżnienie osób i instytucji promujących wiedzę o historii Polski XX wieku. Została ustanowiona z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Nagrody są przyznawane w siedmiu kategoriach: pasjonat, instytucja, firma, organizacja non-profit, nauczyciel, dziennikarz i osoba publiczna. Olsztyńska aktorka znalazła się pośród pięciu nominowanych w ostatniej z kategorii.

Karolina Sadowska trafiła do tego grona za stworzenie monodramu o Janinie Lewandowskiej - jedynej kobiecie-żołnierzu zamordowanej w Katyniu i propagowanie historii XX wieku z wykorzystaniem oryginalnych form teatru lalek hybrydowych. Interpretacja losów bohaterki stała się punktem wyjścia dla widzów do zgłębienia wiedzy o postaci Lewandowskiej.

Głosować można jeszcze tylko jutro (15 października) na stronie poświęconej kampanii BohaterOn.  Należy wybrać jednego nominowanego w każdej kategorii i kliknąć w przycisk "Oddaj głos" znajdujący się u dołu strony.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone jeszcze w październiku.

Karolina Sadowska pracuje w Olsztyńskim Teatrze Lalek od 2016 roku.

[zagłosuj]

Powróć do archiwum