Nieco ponad miesiąc temu zakończył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Między 12-24 listopada Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi specjalne podsumowujące przedsięwzięcie.

Celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Spisie. Wyniki umożliwią również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych.

- Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych - informują przedstawiciele GUS. - Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym.

Łącznie przepytanych zostanie 100 tys. osób. Badanie kontrolne zajmie około 10 minut.

Z osobami, które zostały wylosowane do udziału w badaniu, skontaktuje się telefonicznie ankieter statystyczny, dzwoniąc z numeru: 22 828 88 88. Ankieter pytać będzie m.in. o to, gdzie respondent mieszkał 31 marca 2021 roku, o poziom wykształcenia, przynależność narodowo-etniczną, własność mieszkania.

Przypomnijmy, że celem spisu było poznanie jak najpełniejszego obrazu kraju dotyczącego m.in. ludności, jej rozmieszczenia, sytuacji demograficznej czy ekonomicznej. Badanie przeprowadzane jest raz na dekadę.

Pierwsze wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego 2021 zostaną opublikowane już w styczniu następnego roku.

Powróć do archiwum