Staż szkolny na Peloponezie

Po raz kolejny w pięknym Tolo na greckim Peloponezie rozpoczął się staż zawodowy młodzieży z Technikum w Zespole Szkół w Dobrym Mieście. Wyjazd był możliwy dzięki projektowi pn. „Staże zagraniczne szansą rozwoju”, realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Uczniom nie brakuje entuzjazmu i chęci do praktycznego poznawania przyszłego zawodu.

Jak wiadomo, Grecja turystyką stoi, więc staże odbywają się w firmie zajmującej się właśnie tą branżą. White Blue Tour Service przyjęła w szeregi swoich pracowników uczniów z Polski. Logistycy, informatycy i ekonomiści rozpoczęli prace nad optymalizacją funkcjonowania firmy. W obecnej pandemicznej rzeczywistości wiele spraw nabrało innego wymiaru, a tym samym stało się dużo trudniejsze do przewidzenia, jak choćby ceny paliwa. Młodzież z Zespołu Szkół w Dobrym Mieście po raz kolejny jednak udowadnia, że nie z takimi problemami radzi sobie doskonale.

Nie samą pracą żyje jednak człowiek, a tym bardziej uczeń. Bliskość morza i wielu miejsc z bogatą historią kuszą do ich odwiedzenia. W programie pobytu przewidziane zostały więc wycieczki. Kanał Koryncki, Nafplion, Epodavros i Argos to tylko niektóre z celów zaplanowanych wypraw.

Staże potrwają do 26 listopada, a jak mówi sama młodzież, aż nie chce się myśleć o powrocie do późnolistopadowej Polski z iście letniej Grecji. Życzymy udanego pobytu i… do zobaczenia w kraju.