Za nami połowa 2019 roku, który w świecie Internetu może nie okazał się rokiem rewolucyjnym, ale z pewnością jest ciekawy. Również w SEO, które – jak co roku – wyeksponowało kilka nowych trendów. Jak wygląda pozycjonowanie stron WWW w 2019 roku i na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę? Sprawdźmy – to istotne również w kontekście zbliżającego się, 2020!

Pozycjonowanie stron WWW – pięć najważniejszych trendów 2019

Po pierwsze – responsywność stron

O tym, że zdecydowana większość z nas korzysta z Internetu na telefonach komórkowych i tabletach, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak tego, że urządzenia mobilne prześcigną pod względem popularności komputery, wciąż nie wszyscy wiedzą. Wie o tym natomiast Google i dlatego też coraz większą wagę przykłada do tego, aby witryny były responsywne, a więc dostosowane do ekranów urządzeń mobilnych – bez tego skuteczne pozycjonowanie stron WWW w 2019 roku nie jest możliwe. O tym, jak duże znaczenie ma ta kwestia dla giganta z Mountain View, jest wprowadzenie algorytmu mobile first indexing, który ma aktualnie duży wpływ na SEO.

Po drugie – wyszukiwanie głosowe

Ogromna popularność Internetu na urządzeniach mobilnych doprowadziła również do tego, że rośnie popularność wyszukiwania głosowego i również to będzie miało w przyszłości bardzo duży wpływ na pozycjonowanie stron internetowych. Co więcej – na Zachodzie niezwykle popularni są tzw. „asystenci Google”, którzy powoli pojawiają się również w Polsce. Z tego też względu już w 2019 roku wielu specjalistów SEO musiało nieco zmienić pogląd na wyszukiwanie, skupiając się przede wszystkim na pytaniach użytkowników, jakie mogą zadawać oraz odpowiedziach na nie. W kolejnych latach pozycjonowanie Google pod kątem voice search będzie coraz bardziej istotne, dlatego warto już teraz zainteresować się tym tematem.

Pozycjonowanie stron WWW – trendy w 2019 roku

Po trzecie – content is king

Niezmiennie, od czasów wprowadzenia Pandy, content jest na piedestale, jednak jego znaczenie z roku na rok będzie rosło. Wynika to z rozwoju sztucznej inteligencji Google, która również skupiać się będzie na tym, by witryny były jak najbardziej merytoryczne i jak najlepiej odpowiadały na pytania użytkowników. Jeżeli więc chcesz, aby pozycjonowanie strony było skuteczne, a jeszcze nie zająłeś się nią od strony merytorycznej – to ostatni dzwonek!

Po czwarte – coraz istotniejsza rola UX

User Experience to budowanie pozytywnych doświadczeń użytkownika, odwiedzającego stronę internetową. To pojęcie, które z roku na rok zyskuje na znaczeniu, ponieważ pozwala zoptymalizować witrynę w taki sposób, aby była ona jak najbardziej przyjazna i przydatna dla użytkownika. Zainteresuj się więc tym tematem – dzięki temu zwiększysz liczbę odwiedzin, zmniejszysz współczynnik odrzuceń i… zadbasz o skuteczniejsze pozycjonowanie strony WWW.

Po piąte – sztuczna inteligencja

RankBrain to algorytm, który rośnie w siłę – coraz lepiej rozpoznaje on intencje użytkowników i ma wpływ na efekty pozycjonowania. Pozycja strony w Google będzie więc zależała od tego, jak dostosujesz ją pod kątem sztucznej inteligencji wyszukiwarki – np. jeżeli chodzi o content. Poznaj tematykę bliżej, ponieważ w 2020 roku nacisk na SI będzie z pewnością jeszcze większy!

Co jeszcze?

Oczywiście warto wspomnieć jeszcze o kilku innych kwestiach, takich jak konieczność stosowania wysokiej jakości linków, które wciąż mają ogromne znaczenie i prawdopodobnie nigdy się to nie zmieni, porządkowanie danych w schema.org, które pozwala wyróżnić się w wynikach wyszukiwania czy dbałość o bezpieczeństwo – to jest istotne jak nigdy wcześniej. Stosując się do aktualnych trendów, będziesz lepiej pozycjonować strony WWW – niezależnie od tego, czy działasz na własną rękę i promujesz w ten sposób swój biznes, czy jesteś pozycjonerem, chcącym rozwijać się w swoim zawodzie.

Komisja Gospodarki w Gryźlinach

Radni powiatowi tworzący Komisję Gospodarki 13 września 2019 r. wzięli udział w posiedzeniu wyjazdowym. W programie znalazła się wizyta na farmie fotowoltaicznej …

 • Artykuł: Wnioskodawcy - zapraszamy na spotkanie!
  Złożyłaś/-łeś wniosek do Olsztyńskiego budżetu Obywatelskiego? Chcesz wiedzieć co się z nim dzieje i na jakim etapie jest weryfikacja? Przyjdź na spotkanie zespołu koordynującego! ...
  Przejdź do - Spalali odpady

  Na dobre funkcjonowanie firmy składa się wiele rzeczy. Dobry, profesjonalny i zgrany personel, odpowiednie zarządzanie, odpowiednia atmosfera w pracy, ale również porządek, a zwłaszcza porządek w dokumentach. Niestety, bardzo często zdarza się, że przechowywanie dokumentacji przysparza firmom bardzo dużo kłopotów. Przechowywanie dokumentów, ich segregowanie a także niszczenie, kiedy zachodzi taka potrzeba są zajęciem czasochłonnym. Są jednak na rynku firmy, które oferują outsourcing kadr i płac, oferują także skanowanie dokumentów, digitalizacje dokumentów – bez względu na ich ilość. Usługi wybierane są przez różne firmy, zarówno te z archiwum medycznym, te przechowujące wrażliwe dane pacjentów, jak i te w których znajdziemy tylko firmowe faktury.

  Porządkowanie dokumentów – komu je zlecić?

  Kiedy porządkowanie dokumentów w firmie jest konieczne?

  Przez długi czas w firmie wydaje się, że wszystko jest na swoim miejscu. Jednak zawsze jest moment, kiedy okazuje się, że dokumentów jest stanowczo za dużo, nie możemy odnaleźć tych, które w danej chwili są nam potrzebne. Wtedy porządkowanie dokumentów jest najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli masz problemy z tym, że:

  • wciąż przybywa nowych dokumentów i nie wiesz, co z nimi robić, gdzie je umieszczać i jak segregować,
  • w miejsca wyznaczonych do przechowywania dokumentów zaczyna brakować miejsca – wszystkie regały są zapełnione, biuro, archiwum, magazyn – wszędzie jest wiele dokumentów, a poszukiwania tego konkretnego przysparzają wiele trudności,
  • pracownicy, ale również i Ty sam masz poważne problemy z tym, aby cokolwiek znaleźć w dokumentach, a zwłaszcza, jeżeli jakiś dokument potrzebny jest szybko,
  • tworzą się opóźnienia i problemy z organizacją pracą – nikt nie może niczego znaleźć, tworzy się chaos,
  • dokumenty z powodu braku miejsca nie jest przechowywane w należyty sposób, co niestety naraża klientów na wypłynięcie z firmy ich wrażliwych danych (archiwum medyczne, inne ważne dla pacjentów informacje),
  • zbyt dużo wydajesz na przechowywanie dokumentów, kupowanie nowych regałów, segregatorów,
  • w twojej firmie jest coraz mniej miejsca

  … koniecznie powinieneś zdecydować się na outsourcing kard i płac oraz uporządkowanie dokumentów, ulepszając w ten sposób obieg dokumentów firmie i zapewniając wygodę sobie i pracownikom.

  Digitalizacja zbiorów

  Wiele firm decyduje się również na digitalizację zbiorów. Na czym ona polega? Skanowanie dokumentów umożliwia przeniesienie oryginału dokumentu do formy cyfrowej. Dzięki temu archiwizacja dokumentów jest niezwykle prosta, podobnie jak ich odszukiwanie. Wyobraźmy sobie sytuacje, w której musimy przesłać do klienta dokument sprzed kilku lat. W klasycznej sytuacji trzeba byłoby go najpierw odnaleźć. Następnie należy zrobić ksero i wysłać go pocztą lub zrobić skan i wysłać e mailem. Zdecydowanie szybciej i wygodniej jest posiadać już skan wszystkich dokumentów i dosłownie w kilka sekund odnaleźć potrzebny dokument, a później przesłać go osobie zainteresowanej – szybko i sprawnie, bez stresu i bez poświęcania na tę czynność dużej ilości czasu.

  Outsourcing kadr i płac – oferta równie opłacalna

  Zarządzanie dokumentami nie jest łatwe. Dlatego czasem warto jest zdecydować się na usługi firmy, która kompleksowo zajmie się stroną kadrowo płacową w firmie. Outsourcing płac i kadr jest usługą bardzo popularną ze względu na wygodę oraz na cenę, która jest znacznie niższa niż tworzenie specjalnego stanowiska dla księgowej, która często i tak nie jest w stanie zrobić w firmie wszystkiego, czego byśmy oczekiwali. Natomiast dobra firma zajmie się nie tylko kadrami i płacami, ale również archiwizacją dokumentów i digitalizacją zbiorów, archiwum medycznym i odpowiednim obiegiem dokumentów w firmie.

  Rozlewnie gazu płynnego świadczą swoje usługi nie tylko w zakresie ogrzewania gazem płynnym,ogrzewania gazem ziemnym, czy ogrzewaniem na gaz ze zbiornika. Gaz płynny wykorzystywany jest również do pracy wózków widłowych. Bez względu na to, czy jest to gaz do ogrzewania domu czy gaz wykorzystywany do celów przemysłowych.  Powinienem być zawsze najwyższej jakości. Wózki widłowe są wykorzystywane do transportu w każdej firmie logistycznej. Wózki z napędem gazowym potrzebują nie tylko gazu najlepszej jakości a także takiego, który gwarantuje niższe koszty eksploatacji.  Butle gazowe są łatwo dostępne i nie stanowią problemu podczas transportu. Dla wielu właścicieli firm logistycznych niezwykle ważne jest to, aby prace wykonywane były w sposób szybki a nakłady związane z eksploatacją maszyn nie były wysokie. Niezwykle ważne jest również bezpieczeństwo pracowników, którzy używają wózków widłowych.  Profesjonalna firma dostarcza tylko gaz, który posiada odpowiednie certyfikaty. Emisja spalin również spełnia wszystkie normy BHP. Poza tym profesjonalna firma dokonuje wszystkich niezbędnych kontroli technicznych i przeglądów butli, jak również daje gwarancję szczelności i bezpieczeństwa podczas wykonywania pracy. 

  Eko-gaz - ogrzewanie propan butan, ogrzewanie ziemne, ogrzewanie gazowe w domu jednorodzinnym, centralne ogrzewanie gazowe

  Na rynku istnieje wiele rozlewni gazu płynnego, które świadczą usługi w zakresie centralnego ogrzewania na gaz i doradzą jakie ogrzewanie do domu wybrać. Wybór odpowiedniego ogrzewania na gaz ma ogromne znaczenie dla komfortu użytkowników domu jednorodzinnego. Ogrzewanie domu jednorodzinnego powinno być przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia i życia jego mieszkańców. W  dzisiejszych czasach coraz częściej dochodzi do wielu wypadków związanych z rozszczelnieniem butli gazowych czy niesprawną instalacją gazową w domu. Jeżeli nie wiemy jakie ogrzewanie w domu zagwarantuje nam bezpieczeństwo, należy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która świadczy pomoc w wyborze odpowiedniego gazu dla domu. Cena gazu do ogrzewania może się różnić w zależności od miejscowości na której firma świadczy swoje usługi. Jednak nie warto oszczędzać na gazowym ogrzewaniu domu. Ponieważ wykorzystanie gazu jak najwyższej jakości powoduje, że ogrzewanie staje się bardziej ekonomiczne i ekologiczne. Odpowiednio  dobrana metoda ogrzewania powoduje, że koszt ogrzewania domu gazem nie jest wysoki. Każde ogrzewanie gazem bez względu na to, czy jest to ogrzewanie domu gazem płynnym powinno być wykonywane tylko przez doświadczonych pracowników rozlewni gazu płynnego. Jeżeli przed wykonaniem usługi chcemy uzyskać informacje o ogrzewaniu gazowym, ogrzewaniu centralnym gazowym lub kosztach ogrzewania domu gazem, można poszukać informacji w internecie. Każda profesjonalna firma taka jak Ekogaz posiada stronę internetową na której opisany jest zakres wykonywania usług, jak i informacje jaki gaz do ogrzewania domu będzie odpowiedni. Jeżeli klient zainteresowany jest ogrzewaniem gazowym, instalacją  i ceną w wyszukiwarkę internetową należy wpisać: ogrzewanie gazowe koszt, ogrzewanie gazowe cena, ogrzewanie domu gazem płynnym koszty, ogrzewanie domu gazem koszty czy ogrzewanie gazowe koszty. Każda usługa powinna być wykonana z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Pracownik obsługujący wózki widłowe powinien mieć pewność, że wykonywana przez niego praca będzie nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim bezpieczne dla jego zdrowia i życia.

  Gaz płynny do wózków widłowych

  Inwestycja kontra środowisko

  Czy Warmia i Mazury mogą być lokalizacją dla dużych zakładów produkcyjnych? Czy intensywna produkcja może nie wpływać na naturę? Takie pytania padały …

 • Olsztyn z kolejnym miastem partnerskim?" alt="Artykuł: Olsztyn z kolejnym miastem partnerskim?" src="/images/article/typo3temp/_processed_/f/6/csm_uzbekistan_f91d2153fe.jpg" width="200" height="134" />
  Niewykluczone, że kolejne azjatyckie miasto zostanie partnerem stolicy Warmii i Mazur. Takie sugestie pojawiły się przy okazji wizyty w Olsztynie dyplomatów z Uzbekistanu....
  Zastrzyk gotówki dla powiatowych szpitali

  Zarząd Powiatu spotkał się z Andrzejem Zakrzewskim, dyrektorem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału NFZ, który przedstawił nową sytuację finansowania powiatowych placówek zdrowia. Chodzi o dodatkowe …

 • Artykuł: Kolejny apel ws. dzików
  To kwestia zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, a jednocześnie szacunku do przyrody. Prezydent Olsztyna kolejny raz apeluje do ministra środowiska o zmianę decyzji ws. wywozu dzików poza miasto....
  Parasol nad powiatem

  Czasem przyroda pisze trudne scenariusze. Z zagrożeniem powodzią i wichurą trzeba się liczyć, a tym bardziej być przygotowanym na ewentualne niwelowanie ich …

 • Artykuł: Dobre lato OSiR-u
  Udane wakacje w obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Było m.in. więcej wypożyczeń sprzętu sportowego i większa liczba odwiedzających Aquasferę....