Pierwszy egzamin ósmoklasisty już za nami – odbył się w roku szkolnym 2018/2019. Chociaż egzaminu tego nie można nie zdać, to jednak ma on szczególne znaczenie. Dlaczego jest tak ważny?

W związku z niedawną reformą oświaty, która zlikwidowała gimnazja, przywrócono osiem klas szkoły podstawowej. Na koniec VIII klasy jej uczniowie muszą zdawać wówczas egzamin ósmoklasisty. Egzamin ten ma na celu sprawdzenie ich wiedzy i umiejętności zdobytych podczas ośmiu lat nauki.

Aby test ósmoklasisty poszedł uczniowi dobrze, może on powtórzyć materiał w domu, ale do dyspozycji są również specjalne korepetycje i kursy przygotowawcze, na przykład w szkole Pitagoras w Warszawie.

Dlaczego egzamin ósmoklasisty jest tak istotny? Jakie jest najlepsze przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty? Czy warto wybrać wtedy specjalne korepetycje oraz kursy? Zapraszamy do sprawdzenia!

Egzamin ósmoklasisty – decyduje o wyborze szkoły średniej

Chociaż na egzaminie ósmoklasisty nie ma minimalnej liczby punktów do zdobycia, to jednak warto wskazać, że także ma on duże znaczenie dla przyszłości ucznia.

Egzamin ten traktowany jest jako specjalny test do liceum, ponieważ to właśnie jego wyniki decydują o przyjęciu do szkoły średniej. Jeśli uczeń zdobędzie na egzaminie odpowiednio dużą ilość punktów, wówczas może bez problemów dostać się do wymarzonej szkoły średniej.

Egzamin ósmoklasisty – dlaczego jest tak ważny?

Egzamin ósmoklasisty odbywa się w ciągu trzech dni – każdego dnia sprawdzana jest znajomość wiedzy z określonego przedmiotu:

  • egzamin ósmoklasisty polski
  • egzamin ósmoklasisty matematyka
  • egzamin ósmoklasisty angielski bądź też inny język nowożytny

Na egzamin ósmoklasisty arkusze posiadają zarówno pytania zamknięte, czyli do wyboru z listy, jak również pytania otwarte, w których uczeń samodzielnie formułuje odpowiedź.

Jak przygotować się dobrze do egzaminu ósmoklasisty?

Aby dobrze przygotować się do egzaminu ósmoklasisty, warto samodzielnie pracować w domu – bardzo pomocne może być na egzamin ósmoklasisty repetytorium w formie książkowej albo też on-line.

W celu przygotowania się na egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego, polskiego oraz z matematyki można także zastosować dostępne w sieci testy.

Jednak czasami samodzielne przygotowania to jeszcze nie wszystko, aby uzyskać optymalne efekty. Gdy liczy się zdobycie najwyższej liczby punktów, warto zdecydować się na dodatkowe korepetycje i kursy przygotowawcze dla ósmoklasistów.

Egzamin ósmoklasisty – korepetycje i kursy przygotowawcze

Ósmoklasiści mogą skorzystać z specjalnych korepetycji oraz kursów, które mają na celu kompleksowe przygotowanie do egzaminu.

Korepetycje jako indywidualne zajęcia pozwalają na pracę nauczyciela tylko z jednym uczniem. Z kolei kursy dla ósmoklasistów odbywają się w mniejszych grupach od 3 do 10 osób.

Podczas zajęć poruszane są kompleksowo wszystkie tematy, które mogą pojawić się podczas egzaminu. Uczniowie otrzymują także na egzamin ósmoklasisty testy, które rozwiązują podczas spotkań lub w domu. Na koniec odbywa się specjalny egzamin ósmoklasisty próbny, który sprawdza zdobytą wiedzę.

Oferty na specjalne kursy oraz korepetycje w Warszawie przeznaczone dla ósmoklasistów można znaleźć już teraz przez internet.

1000 Znaków do wykorzystania