Jest doskonałym miejscem, by zdobywać i poszerzać wiedzę. W III LO przy al. Sybiraków oficjalnie została zainaugurowana ekopracownia.
To zielone serce szkoły - tak o nowej pracowni przyrodniczej mówią władze placówki, nauczyciele i uczniowie. Jej powstanie było możliwe, dzięki dobrze przygotowanemu zgłoszeniu do konkursu rozpisanego wiosną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Aby zdobyć dofinansowanie każdy dołożył swoją cegiełkę. Uczniowie stworzyli film informacyjny o dotychczasowych działaniach proekologicznych podejmowanych przez szkołę, władze szkoły przygotowały odpowiedni wniosek, a nauczyciele biologii sporządzili wykaz zakupów i wyposażenia nowoczesnej ekopracowni.
- Z radością udostępniamy pracownię wszystkim uczniom szkoły - mówi dyrektorka placówki, Danuta Gomolińska. - Na każdym poziomie klas mamy po dwie klasy z rozszerzonym zakresem nauczania, co daje łącznie osiem klas. Ich uczniowie najbardziej doceniają i cieszą się z nowoczesnej pracowni przyrodniczej.
Wśród wyposażenia, jakie znalazło się w nowej pracowni są m.in. interaktywny monitor połączony z laptopem nauczyciela i mikroskopem, do którego podłączona jest kamera pokazująca preparaty. Dzięki temu cała klasa może obejrzeć obraz. Każde stanowisko uczniowskie jest wyposażone w mikroskop i zestaw narzędzi do pracy na lekcjach. Do pracowni trafiło także szkło laboratoryjne, gotowe preparaty mikroskopowe czy stoliki, krzesełka i szafy.
- Nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne ułatwią zdobywanie wiedzy, zwłaszcza w klasach z rozszerzonym zakresem nauczania - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Samorząd Olsztyna sfinansował kupno materiałów niezbędnych do wyremontowania całej pracowni. Teraz pozostaje już tylko siadać do mikroskopów i poznawać świat przyrody od podstaw.
Dofinansowanie na zakup wyposażenia pracowni z WFOŚiGW to 50 tys. zł.
[
galeria zdjęć
]Powróć do archiwum