Pokazy pierwszej pomocy dla dzieci

Świetna, wiosenna pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Olsztyńskie szkoły w ten sposób promują m.in. bezpieczeństwo.

Tak było w Szkołach Podstawowych nr 14 i 18. Mnóstwo dzieci, młodzieży i zaproszonych gości nie mogło się nudzić przy okazji bogatych w interesujące wydarzenia festynów.

Podstawówka nr 14 zorganizowała rodzinne przedsięwzięcie zatytułowane "Kolorowo, zdrowo, bezpiecznie". Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności taneczne, wokalne, sportowe. Można było oglądać zabytkowe pojazdy, zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Festyn był też okazja do zareklamowania szkoły.

- Podczas spotkania potwierdziło się, że nasza szkoła jest kameralna i rodzinna - przyznaje dyrektor placówki, Jarosława Kozak. - Nawet absolwenci chętnie do niej wracają i uczestniczą w różnych przedsięwzięciach, za co serdecznie dziękujemy. Nasi uczniowie nie tylko się uczą, ale zajmują się również wieloma innymi dziedzinami sztuki i sportu, działają w PCK i wolontariacie, mają wiele innych ciekawych zainteresowań, chcieliśmy zaprezentować i pochwalić się ich możliwościami i umiejętnościami.

Tradycyjny już festyn "Bezpieczni - Ja, Ty, My" odbył się w Szkole Podstawowej nr 18. Hasło tegorocznego wydarzenia to "Bądźmy Bezpieczni dla Niepodległej!". Były porady zdrowotne, prezentacja służb mundurowych, nie zabrakło konkursów, występów, poczęstunku.

Sezon na takie wydarzenia trwa w najlepsze. Już w sobotę (19 maja) kolejne przedsięwzięcie, tym razem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Bałtyckiej. Tam od 9:30 festyn "Eko-Rodzinka".

<- Wstecz do: Archiwum

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.