Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Dwór Moniuszki

Trwa rok Stanisława Moniuszki. Jedną z okazji do uczczenia wybitnego kompozytora będzie koncert w olsztyńskim ratuszu.

"Halka", "Straszny dwór" - to najsłynniejsze jego opery. Jest autorem kilku setek pieśni. Wykorzystywał w swej twórczości dzieła polskich poetów. Nie ma wątpliwości, że Stanisław Moniuszko to jedna z najwybitniejszych postaci polskiej kultury.

Posłuchać dzieł autorstwa Moniuszki będzie można podczas specjalnego, niedzielnego (19 maja) spotkania. "Pokochaj muzykę Stanisława Moniuszki" - to tytuł kolejnego koncertu monograficznego organizowanego przez olsztyńskie koło Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków już od dwóch dekad.

- Młodzi artyści z Państwowej Szkoły Muzycznej, ale także ich nauczyciele wystąpią w repertuarze wokalnym i instrumentalnym, ułożonym wszechstronnie i atrakcyjnie - zachęcają organizatorzy. - Będzie im towarzyszyła prezentacja multimedialna, a wszystko to razem powinno sprawić, że poczujemy się wyjątkowo.

Koncert będzie jednocześnie 30-leciem pracy sopranistki, solistki i kameralistki Jolanty Sołowiej. Artystka występuje na terenie całej Polski i poza jej granicami. Jest pedagogiem śpiewu solowego i emisji głosu w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Olsztynie oraz dyrygentem zespołu wokalnego "Lira". W roku 2010 została wpisana na listę ekspertów Ministra Edukacji Narodowej wchodzących w skład komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy.

Niedzielny (19 maja) koncert odbędzie się w sali 219 Urzędu Miasta przy pl. Jana Pawła II 1. Początek o 17:00. Wstęp jest darmowy.

[program koncertu]

<- Wstecz do: Archiwum