Fragment plakatu spotkania

Niezwykła postać będzie bohaterką spotkania w Pracowni Baśni i Legend. Wydarzenie będzie jednocześnie pierwszym akcentem przyszłotygodniowych Dni Olsztyna.

Projekt Pracownia Baśni i Legend jest odpowiedzią na zainteresowanie lokalnej społeczności na słowo pisane, w którym wciąż żywy jest duch regionu. Doskonale wpisuje się również w obchody rocznic upamiętniających twórczość najwybitniejszych postaci związanych z kulturą Warmii i Mazur.

- Każda społeczność ma naturalną potrzebę „zakorzenienia się” w swojej małej ojczyźnie - mówi Katarzyna Masiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. - Tożsamość regionalna jest niezbędna, aby móc kultywować lokalną tradycję oraz formułować przyszłość kulturalną. Staramy się tworzyć przestrzeń w Olsztynie, która umożliwi mieszkańcom zgłębienie historii Krainy Tysiąca Jezior.

Jednym z zaplanowanych wydarzeń jest spotkanie wspomnieniowe poświęcone życiu i twórczości Marii Zientary-Malewskiej, które odbędzie się 25 lipca o godz. 17.00 w Pracowni Literackiej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Rodziewiczówny 3). Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie kolejna odsłona Galerii Jednego Wiersza. Tym razem zapraszamy do wspólnego pochylenia się nad tekstem Marii Zientary-Malewskiej. Gościem specjalnym spotkania będzie Maria Surynowicz, bratanica artystki, a rozmowę poprowadzi Ewa Zdrojkowska.

Projekt jest dofinansowany przez samorząd Olsztyna.

[program Dni Olsztyna 2019]

<- Wstecz do: Archiwum

1000 Znaków do wykorzystania