Fragment obrazu zatytułowanego "Ładna twarz"

Olsztyńska galeria sztuki zaprasza na kolejną wystawę. Wernisaż prac Mariusza Gutowskiego już w czwartek (8 sierpnia) o 18:00.

Analiza człowieka oraz refleksja nad jego kondycją oraz stanem otaczającego go świata. Tak w największym skrócie można określić prace twórcy, który studiował na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Malarstwo Mariusza Gutowskiego pokazuje wszystko to, co nas osacza, próbuje zdominować. Również to, czego tak naprawdę nie rozumiemy, co tylko przeczuwamy, domyślamy się, że jest i czego się boimy.

- Głębokie treści po latach wzbudziły mój podziw i zainteresowanie - przyznaje autor prac. - Na nowo odkryte przeze mnie greckie przedstawienia, dzieje świata od pierwotnego chaosu do czasów wojny trojańskiej. Świat wierzeń, bóstwa i niesamowite sytuacje sprowokowały mnie do namalowania tych obrazów.

Co ciekawe - prace powstały na kartkach papieru niewielkiego formatu - A3 oraz A4.

Mariusz Gutowski zajmuje się malarstwem, rysunkiem i ilustracją. W 2007 roku dostał dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa profesora Eugeniusza Geno Małkowskiego oraz stypendium artystyczne Marszałka Warmii i Mazur. Jest laureatem konkursu Salted Candy 2009, a także dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011, 2017). Autor ok. 30 wystaw indywidualnych.

Wernisaż wystawy "Cichy krzyk" odbędzie się w BWA Galerii Sztuki przy al. Piłsudskiego 38 w czwartek (8 sierpnia) o 18:00. Prace w sali kameralnej będzie można oglądać do połowy września.

<- Wstecz do: Archiwum

1000 Znaków do wykorzystania