Powiat Olsztyn: Powiat włącza się w bicie rekordu w resuscytacji
Z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca 16 października w Miejskiej Sali Sportowej w Biskupcu (ul. Alei Broni 10) będzie bity rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Udział w akcji organizowanej przez Publiczny Katolicki Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kruzach zapowiedziało 12 placówek oświatowo-wychowawczych z gmin Biskupiec i Kolno, które wystawią 8-osobowe grupy swoich przedstawicieli. Celem jest promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej już wśród najmłodszego pokolenia.
- godz. 11:15 12:00
- rejestracja uczestników
- powitanie i przemówienia patronów akcji (starosta olsztyński Andrzej Abako, burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, wójt gminy Kolno Piotr Szulc)
- instruktaż udzielania pierwszej pomocy
- ZUMBA na rozgrzewkę
- przerwa na zdrową przekąskę i łyk wody
- godz. 12:00 12:30
- bicie rekordu w resuscytacji
- godz. 12:30
- taniec zwycięstwa
- rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pn. Widzę, słyszę, ratuję” na wykonanie dwustronnej zakładki do książki, w formie historyjki obrazkowej propagującej umiejętność udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.
Gościem honorowym akcji będzie Walter Chełstowski, przedstawiciel WOŚP.
Starostwo Powiatowe w Olsztynie,
powiat-olsztynski.pl/
powiat-olsztynski.pl/powiat-wlacza-sie-bicia-rekordu-w-resuscytacji
Autor: krystian