Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Widok mapy pisarzy Olsztyna

Można ich spotkać na olsztyńskich ulicach, w mediach, poznawać zaś poprzez karty ich dzieł. Teraz jednak możliwe jest inne, oryginalne spojrzenie na czterech twórców stolicy regionu.

Cyfrowa mapa pisarzy Olsztyna została opracowana w Stowarzyszeniu Społeczno-Kulturalnym "Pojezierze". Jest dostępna w Internecie i można ją umieszczać praktycznie na dowolnej stronie www.

- Postanowiliśmy w nietuzinkowy sposób zaprezentować czterech olsztyńskich pisarzy – mówi szefowa stowarzyszenia, Ewa Hopfer. - Są to: Kazimierz Brakoniecki, Paweł Jaszczuk, Włodzimierz Kowalewski i Mariusz Sieniewicz. Tak naprawdę o olsztyńskich twórcach niewiele wiemy. Informacji o nich jest w internecie bardzo mało. Postanowiliśmy więc zaprezentować ich w inny sposób, niż to robi Wikipedia.

Z każdym pisarzem została przeprowadzona rozmowa, ilustrowana profesjonalnymi zdjęciami. Niektórzy pisarze czytają fragmenty swojej twórczości, a np. Paweł Jaszczuk śpiewa piosenki Wysockiego.

- Mapa została opublikowana na portalu stowarzyszenia "Pojezierze", ale wklejając fragment kodu html, można ją umieścić na dowolnej stronie – dodaje Janusz Soroka z zarządu stowarzyszenia. - Strona de facto została osadzona w tzw. chmurze, charakteryzuje się tym, że jest multimedialna i z jednego miejsca można dotrzeć do wszystkich informacji o pisarzach. Mapa odtwarzana jest na wszystkich urządzeniach: od komputerów, poprzez smartfony po telewizory. Zachęcamy biblioteki, szkoły, portale internetowe, blogerów do umieszczania jej na swoich stronach internetowych.

Mapa pisarzy - której autorem olsztyński dziennikarz Sławomir Ostrowski - to element szerszego projektu "Cyfrowe szlaki kultury". Stowarzyszenie zamierza w najbliższej przyszłości w podobny sposób zaprezentować innych olsztyńskich twórców, np. malarzy, rzeźbiarzy, poetów.

Powstanie mapy możliwe było dzięki dotacji Urzędu Miasta Olsztyna.

[mapa olsztyńskich pisarzy]

Kod do wstawienia na stronę:
<iframe width="960" height="540" data-original-width="1920"
data-original-height="1080"
src="https://www.thinglink.com/card/1230191370719723527"
type="text/html" frameborder="0" webkitallowfullscreen
mozallowfullscreen allowfullscreen scrolling="no"></iframe><script async
src="//cdn.thinglink.me/jse/responsive.js"></script>

<- Wstecz do: Archiwum