Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Fragment plakatu promującego konkurs

Oryginalny konkurs dla uczniów szkół podstawowych związany z kampanią "Nowy zwyczaj - ograniczaj". Do wygrania są nagrody wartości 5,7 tys. złotych.

Zabawę organizuje Fundacja Szalony Krasnolud. To organizacja, która zasłynęła w Olsztynie promocją gier planszowych. I właśnie tej rozrywki dotyczy konkursowe zadanie.

- Jednym z najważniejszych celów przedsięwzięcia jest podniesienie świadomości młodych mieszkańców Olsztyna związanej z zagrożeniami, jakie niosą ze sobą uzależnienia - informują organizatorzy. - Poza tym chcemy zaktywizować młodzież oraz uczyć pracy w grupie, wspólnego podejmowania decyzji, dochodzenia do kompromisów.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie projektu gry planszowej, karcianej, logicznej - gry "bez prądu". Jej tematyka ma być związana z wszelkiego rodzaju uzależnieniami. Propozycja - po rozłożeniu planszy - nie powinna przekraczać formatu A2.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież z olsztyńskich szkół podstawowych. Każda placówka może zgłosić dowolną liczbę prac. Uczestnicy są podzieleni na trzy kategorie - klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. W każdej z kategorii wyłonione zostaną po trzy najlepsze projekty.

Termin zgłoszeń mija 31 października. Regulamin konkursu jest na stronie Fundacji Szalony Krasnolud.

"Nowy zwyczaj - ograniczaj" to jest akcją zainicjowaną przez Miejski Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie. Jego najważniejszym celem jest zwrócenie uwagi na niebezpieczne zachowania. Początkowo kampania miała dotyczyć tylko nadużywania alkoholu, jednak z czasem ewoluowała. Teraz dotyczy wszelkich dziedzin życia.

[regulamin konkursu]

<- Wstecz do: Archiwum