Praca w projekcie o średniowiecznym zamku

W Internecie działa niezwykły ogólnopolski projekt edukacyjny. W przedsięwzięciu zatytułowanym "Lekcje w sieci" bierze także udział nauczycielka historii z jednej z olsztyńskich szkół.

Działania zmierzające do ograniczenia pandemii koronoawirusa to ograniczenia m.in. w pracy galerii handlowych, restauracji, instytucji kultury. Część pracowników wykonuje swoje zadania zdalnie. W trosce o dzieci i młodzież zamknięte zostały szkoły.

Uczniowie mają jednak szansę wykorzystać ten nas na zdobywanie wiedzy, choć nie tradycyjnie, w szkolnych ławkach. W Internecie zaczął działać oryginalny projekt - Lekcjewsieci.pl. To społeczne przedsięwzięcie, którego  celem jest pomoc nauczycielom, uczniom i rodzicom w dotarciu do zweryfikowanych i poukładanych tematycznie treści na wszystkich poziomach edukacyjnych.

W działanie zaangażowało się wielu nauczycieli, którzy z własnej inicjatywy współtworzą stronę. Wśród autorów lekcji jest także nauczycielka ze stolicy Warmii i Mazur.

- Do projektu dołączyłam z potrzeby dzielenia się wiedzą i materiałami, które teraz opracowuję również dla uczniów, których na co dzień uczę - wyjaśnia Joanna Mieszczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie. - Każdego dnia na prowadzonym przeze mnie edukacyjnym fanpagu "Szkoła bez nudy" umieszczam materiały dostępne w sieci dla rodzica, ucznia i nauczycieli. Ma być to pomoc w trudnym dla edukacji czasie. Jestem jako Ambasador - Odkrywca #wiosnaedukacji w oddolnych działaniach projektu, którego celem jest dzielenie się tym, co robimy w duchu 5P - pasja, perspektywa, poszukiwanie, przestrzeń, pewność.

Na platformie już dostępny jest szereg lekcji pogrupowanych zarówno według rodzaju szkoły, jak i przedmiotów. Joanna Mieszczyńska przygotowała zajęcia zatytułowane "Opisujemy życie w średniowiecznym zamku". Każdy uczeń może w domu taki projekt opracować, bawiąc się i ucząc zgodnie z zasadą #historiabeznudy.

[platforma "Lekcje w sieci"]

<- Wstecz do: Archiwum