Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Relacje damsko - męskie są bardzo złożone i w dużej mierze zależą od indywidualnego podejścia do związku. Chwilowe załamanie się wzajemnej relacji nie musi oznaczać końca związku, który był wytrwale budowany przez wiele miesięcy lub lat.

Każdy związek miewa kryzysy

Ciągle słyszysz to zdanie, ale nic ono nie wnosi do twojego życia? Ważne jest, aby zaakceptować, że nawet w najbardziej udanym związku zdarzają się gorsze momenty spowodowane wieloma czynnikami. Należy niknąć zbędnych napięć spowodowanych życiem zawodowym, sytuacją zdrowotną, bądź chwilowym pogorszeniem samopoczucia. Objawami kryzysu często są gwałtowne spięcia i kłótnie o drobne elementy, które wcześniej nie stanowiły dla żadnej strony problemu.

Ponadto, jedną z pierwszych oznak, które świadczą, że wzajemne relacje uległy ochłodzeniu jest brak rozmów na strategiczne tematy. Gdy wzajemna rozmowa dotyczy wyłącznie krótkich i zdawkowych odzywek na podstawowe tematy, a brakuje dłuższej zaangażowanej konwersacji o uczuciach, samopoczuciu drugiej osoby, bądźmy pewni, że oddalamy się od siebie. Proces ten można załagodzić, ale warto zacząć poprawiać relacje od początku, gdyż po zbyt długim oczekiwaniu, może się zdarzyć, że będzie już za późno na ratunek.

Jak odnowić więź?

Najważniejszym krokiem zmierzającym ku odnowie relacji w związku jest wzajemne wyjaśnienie sobie niesnasek. Szczera rozmowa w cztery oczy i analiza zastanej sytuacji może skutecznie uwypuklić występujące problemy oraz znaleźć powód wzajemnego obwiniania się. Ważne, żeby zastosować zasadę 3xO, to znaczy postępować bez: obwiniania, oskarżania oraz obrażania.

Jak przezwyciężyć kryzys w związku?

Jedną z występujących możliwości jest udanie się na terapię dla par, gdy nie potrafimy się dogadać, a każda dyskusja pogłębia wspólny problem. Terapia małżeńska pozwoli na rozwiązanie problemów pod czujnym okiem psychologa. Jeśli jest to konieczne, warto się przełamać i nie wstydzić obcej osoby, gdyż psycholog zajmujący się rozwiązywaniem trudności par, posiada odpowiednie zawodowe doświadczenie i przede wszystkim zaplecze naukowe, które pozwoli nam lepiej zrozumieć swoje emocje i w ostateczności zażegnać kryzys. Warto podkreślić, że największą zaletą terapeuty jest to, że nigdy nie staje po którejkolwiek ze stron, a zamiast tego popycha nas w kierunku rozwiązania problemu. Relacje damsko - męskie są na tyle złożone, że czasami tylko osoba z odpowiednim doświadczeniem w rozwiązywaniu problemów par, jest w stanie nam pomóc bez szkody dla występującej relacji.

Podsumowanie

Relacje damsko - męskie niejednokrotnie są bardzo skomplikowane i trudne do uregulowania. Jest jednak uniwersalna metoda, która pozwala uniknąć niepotrzebnych sprzeczek i braku zrozumienia - analizowanie. Tylko bieżąca analiza naszych potrzeb, wpływu czynników na relacje oraz zmiana optyki jest w stanie zmienić nastawienie odnośnie partnera. Ważne, aby potrafić postawić się w trudnej sytuacji, z jaką zmaga się druga osoba i odpowiedzieć sobie na pytanie "co ja bym wówczas zrobił?", "jakie podjąłbym kroki?". Na stronie https://www.uwodzenie.org/ możesz dowiedzieć się znacznie więcej o relacjach damsko-męskich oraz o uwodzeniu.