Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Wypożyczalnia samochodów jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które na już potrzebują zastępczego auta. Różne sytuacje zdarzają się na drogach, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wypożyczenie auta, aby nie tracić cennego czasu. Jednak to rozwiązanie może być również korzystne dla osób, które wyjeżdżają na wakacje czy urlop w inną część Polski czy nawet zagranicę. Często nasze własne samochody nie są w stanie wytrzymać tak długiej podróży lub po prostu się o nie boimy, więc świetnym pomysłem będzie krótkoterminowe wypożyczenie samochodu.

Kto najczęściej korzysta z tej usługi?

Najczęściej z takiej usługi korzystają klienci indywidualni, którzy z jakiegoś powodu są pozbawieni swojego własnego środka transportu. Bardzo często są to również firmy, które potrzebują pojazdów dla swoich pracowników czy podczas wizyty kontrahentów oraz innych gości. Jeszcze częściej zdarza się, że osoby decydują się na samochód zastępczy z powodu kolizji czy wypadku, gdzie ich samochód jest w naprawie. Dzięki temu nie muszę one korzystać z niewygodnej komunikacji miejskiej.

Spotykamy również osoby, które korzystają z wypożyczalni w celu przetestowania danego samochodu czy dostarczeniu sobie sportowych emocji. Jest to niezły pomysł na dostarczenie sobie adrenaliny, tylko pamiętajmy, że w razie jakiegokolwiek wypadku na pewno poniesiemy konsekwencje. Najczęściej jednak wypożyczamy samochód, gdy jedziemy w inne miejsce na wakacje albo jesteśmy zagranicą.

Zalety wynajmu

Podróż własnym środkiem transportu jest zdecydowanie wygodniejszą opcją niż korzystanie z komunikacji miejskiej w przypadku, gdzie nie mamy dostępu do własnego auta. Dlatego więc warto poznać również inne zalety wypożyczalni.

Bardzo często spotkamy się z opcją wynajęcia samochodu od 1 dnia do nawet całego miesiąca. Oczywiście zazwyczaj możemy ten termin przedłużyć, gdzie otrzymać możemy nawet dodatkowe zniżki. Za korzystanie z takiej usługi odczuwamy również większy komfort podczas podróżowania i przemieszczania się na co dzień.

Wiele wypożyczalni oferuje również pełen pakiet ubezpieczeń wraz z serwisowaniem pojazdu, czy wymianą opon. Warto jednak zaznaczyć, że takie wypożyczalnie zazwyczaj nie mają wiele wspólnego z firmami ubezpieczeniowymi. Jeśli chcemy uzyskać samochód zastępczy z oc cuprum, warto skorzystać z tej oferty w przypadku jakiejkolwiek kolizji czy wypadku, w której to nie my jesteśmy sprawcą.

Pamiętajmy również, że auto możemy odebrać i zwrócić w dowolnym miejscu, jednak niektóre wypożyczalnie wymagają dodatkowej opłaty za taką funkcję. Za dłuższy czas najmu możemy również otrzymać zniżki, tak jak wyżej wspominaliśmy. Co więcej, mamy również możliwość przetestowania naszego wymarzonego samochodu. Dodatkowo możemy wynająć auto, które będzie idealne na daną uroczystość jak na przykład ślub, bankiet, rocznice itd.

Wady wynajmu

Jeżeli już wspomnieliśmy o zaletach wynajmu krótkoterminowego, to warto również zaznaczyć pewne wady. Pierwszą z pewnością jest wpłata kaucji początkowej, która zostanie nam zwrócona dopiero po zwrocie auta. Jeśli jednak pojawią się dodatkowe uszkodzenia, które zostały zrobione z naszej winy, będziemy zmuszeni całkowicie daną kaucję oddać. Dodatkowo musimy się również liczyć z limitem kilometrów. Może to być o tyle uciążliwe, że w przypadku dłuższych podróży możemy ten limit po prostu przekroczyć. Jeśli jednak planujemy przemieszczać się tylko po mieście, to nie musimy się wcale o to bać.

Zalety wynajmu samochodów