Przed nami kolejna odsłona popularnych wśród biegaczy ze stolicy Warmii i Mazur zawodów. Już w sobotę (13 listopada) drugi raz w tym sezonie zostaną rozegrane zmagania z cyklu City Trail.

To zawody organizowane nad jez. Długim na dystansie 5 km. W październikowej rywalizacji zwycięstwo odnieśli Paweł Najmowicz i Martyna Budziłek.

- Specyfika biegu przełajowego sprawia, że zawody te są trudniejsze od startów w biegach ulicznych, ale zawsze podkreślamy, że jest to atut - mówi inicjator i jeden ze współorganizatorów cyklu, Piotr Bętkowski. - W okresie jesienno-zimowym jest czas na budowanie formy pod starty wiosenne i letnie, a w związku z tym tempo oraz ostateczne rezultaty na mecie mają mniejsze znaczenie.

Biegi City Trail odbywają się w formule cyklu grand prix, a to oznacza, że rywalizacja trwa niemal pół roku, a klasyfikacja jest tworzona dopiero na koniec sezonu. W edycji 2021/2022 zaplanowano łącznie pięć biegów nad jez. Długim. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal, trzeba pobiec minimum trzy razy.

Rejestracja do zawodów odbywa się przez Internet. Można zapisać na wszystkie biegi sezonu lub na pojedynczy start. Szczegóły są na stronie internetowej wydarzenia oraz na profilu Facebookowym wydarzenia.

Główny bieg sobotniej (13 listopada) imprezy ruszy o 11:00. Wcześniej, od 9:20, starty młodszych grup wiekowych.

Powróć do archiwum