Czy warto zdecydować się na ogrzewanie na gaz ze zbiornika?

Na terenach, na których nie poprowadzono gazociągu, ogrzewanie gazowe domu jest mało popularne. Ze względu na konieczność ograniczenia zużycia paliw kopalnych i komfort użytkowania gazu można jednak pomyśleć o ogrzewaniu na gaz ze zbiornika. Czy warto się na nie zdecydować?

Ogrzewanie na gaz ze zbiornika - zalety

Niewątpliwym atutem ogrzewania na gaz ze zbiornika jest bezobsługowe działanie pieca. Po jego uruchomieniu i ustawieniu optymalnej temperatury, użytkownik nie musi się o nic martwić. Piec ogrzeje cały dom oraz wodę, zużywając tyle gazu, ile jest niezbędne do utrzymania wybranej temperatury. Dzięki temu ogrzewanie na gaz ze zbiornika ograniczy ilość prac do wykonania w sezonie grzewczym.

Zaletą ogrzewania gazem ze zbiornika jest również ekologiczność. Gaz w czasie spalania nie wytwarza szkodliwych pyłów PM 2,5 i PM 10 oraz związków siarki. Dzięki temu na zamieszkiwanym terenie ogranicza się problem smogu i kwaśnych deszczów, które niszczą uprawy i szkodzą różnym metalowym konstrukcjom.

Ogrzewanie gazem ze zbiornika - wady

Niedogodnością związaną z ogrzewaniem gazem płynnym jest konieczność ustawienia dużego zbiornika na gaz na posesji. Jego rozmiary są na tyle duże, że trudno ukryć go za zielonymi krzewami lub niskim płotkiem. Zbiornik zajmuje część ogrodu lub terenu wypoczynkowego. Wadą ogrzewania gazem ze zbiornika jest również brak możliwości ustawienia butli w niektórych miejscach ze względu na wysokie ryzyko wybuchu lub pożaru.