Jest jednym z najbardziej ulubionych miejsc mieszkańców szeroko rozumianego Zatorza. Park Jakubowo regularnie ożywa dzięki niezwykłym wydarzeniom i tak będzie już w najbliższą sobotę (28 maja).

Oblegany przez ptactwo staw z fontanną, niezwykłe jeziorko Mummel, alejki, trawniki, niezwykła zieleń. To wszystko na 10 hektarach tworzy niezwykły klimat tego zabytkowego parku, którego początki sięgają 1862 roku.

Jest jedną z bram Lasu Miejskiego, stąd chętnie odwiedzają go nie tylko okoliczni mieszkańcy, ale także olsztynianie na co dzień żyjący w dalszych zakątkach naszego miasta. Okazją do jego odwiedzenia są m.in. imprezy kulturalne i rozrywkowe, odbywające się w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych oraz na parkowej scenie.

Doskonała okazja ku temu nadarzy się już w najbliższą sobotę (28 maja). Tego dnia odbędzie się już XI edycja Festynu Rodzinnego "Magiczny Park Jakubowo".

Od południa aż do 19:00 na parkowej scenie zaprezentuje się szereg - nie tylko lokalnych - artystów. Będzie można obejrzeć i posłuchać występów m.in. Chóru Tęcza, Pawła Jaszczuka, Waleriana Ostrowskiego. Wśród zaproszonych gości są także laureatka Grand Prix opolskich Debiutów Joanna Kondrat oraz zespół Czerwony Tulipan.

- W przerwach liczne niespodzianki, przejażdżki konne, konkursy, gra w szachy, atrakcje dla dzieci i dorosłych - mówi pomysłodawczyni festynu i prezes Stowarzyszenia Nasze Jakubowo, Zdzisława Łukaszewska. - Festynowi będzie towarzyszyć zbiórka dla Kingi, która walczy o normalne życie. Dziewczynka urodziła się z ciężką chorobą o podłożu genetycznym, objawiającą się rdzeniowym zanikiem mięśni.

XI Festyn Rodzinny "Magiczny Park Jakubowo" w sobotę (28 maja) od 12:00 do 19:00.

[Facebook stowarzyszenia Nasze Jakubowo]

Powróć do archiwum