Gdzie warto wykorzystać okno kasowe i jak wybrać coś odpowiedniego?

Gdzie wykorzystać okna kasowe? Jak zmierzyć się z wyborem tego typu rozwiązań? To bardzo często pojawiające się pytania. Ty również pragniesz poznać na nie odpowiedzi? W takim razie nasz tekst jest dla Ciebie. Zachęcamy do krótkiej lektury!

Okno kasowe – o czym dokładnie mowa?

Większości z nas okna kojarzą się z elementami, które nie tylko podnoszą walory estetyczne danego budynku, ale również umożliwiają dopływ światła i zamykają otwory w ścianach. Dzięki temu możemy czuć się bezpiecznie i komfortowo, ponieważ w dogodnym dla siebie czasie możemy je otwierać. Jednak na tym oferta okien się nie kończy, ponieważ istnieją również konstrukcje, które montuje się w ścianach wewnętrznych pomieszczeń i ich zastosowanie jest zupełnie inne, niż tradycyjnych rozwiązań.

Oczywiście chodzi o okno kasowe, czyli okna wewnętrzne, które jak sama nazwa sugeruje, montuje się przy stanowiskach kasowych. Są to innowacyjne konstrukcje, które produkuje się z zastosowaniem szyb antywłamaniowych, kuloodpornych, czy nawet lustra weneckiego. To jednak dopiero początek, ponieważ w ofercie specjalistycznych firm pojawiają się także okna kasowe z innych specjalistycznych przeszkleń.

Cechuje je nie tylko wysoka jakość wykonania, ale również odporność na wiele różnych czynników, w tym na przykład na uderzenia ciężkimi osprzętem, czy nawet wystrzał z broni palnej, więc widać, że faktycznie mamy do czynienia z wyjątkowym rozwiązaniem.

Okno kasowe – gdzie warto wykorzystać?

Okna kasowe to oczywiście element bezpieczeństwa, który powstał z myślą o tych miejscach, które stanowią potencjalny cel złodziej, wandali, czy bandytów. Na pewno będzie to idealny wybór do tych instytucji, w których każdego dnia obraca się sporą ilością pieniędzy. Kasy urzędów, banki, urzędy pocztowe, czy nawet firmy pożyczkowe stanowią pożywkę dla złodziei. Dlatego warto je tak zabezpieczyć, by nie narażać życia pracowników.

Pomogą w tym właśnie okna kasowe, ponieważ w ofercie najlepszych dystrybutorów pojawiają się konstrukcje, które mogą zatrzymać serię kul z broni palnej. Wystarczy zatem je wykorzystać wraz z innymi elementami zabezpieczenia, a na pewno ataki złodziei nie będą nam straszne. To jednak dopiero początek, ponieważ okna kasowe idealnie nadają się do kas biletowych w teatrze, kinie, czy nawet na dworcu.

Do tego obowiązkowo o ich wykorzystaniu powinny pomyśleć osoby, które prowadzą kantory, czy lombardy. Idealnym wyborem będzie wykorzystanie tego typu rozwiązań w salonach jubilerskich, a także w sklepach nocnych, ponieważ do nich również często przychodzą podejrzane osoby.

Okno kasowe – jak wybrać coś dla siebie?

Osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z oknami kasowymi, mogą uznać, że wystarczy sięgnąć po pierwsze rozwiązanie, na jakie trafimy, by zapewnić sobie, jak również swoim pracownikom pełne bezpieczeństwo. Jednak kryterium wyboru okna kasowego powinno opierać się na czymś więcej, niż na przypadku.

Przede wszystkim musimy liczyć się z tym, że do wyboru mamy wiele różnego typu okien kasowych, które należy dostosować do prowadzonej instytucji, firmy, czy punktu. Inne rozwiązania sprawdzą się w sklepie monopolowym, a inne w kasie urzędu, instytucji pożyczkowej, czy nawet w lombardzie.

Nie bez znaczenia pozostaje również to, gdzie planujemy zamontować swoje okna kasowe. W tym przypadku musimy wziąć pod uwagę parametry danego stanowiska, więc warto wcześniej zrobić stosowne pomiary. Jeśli nie będziemy wiedzieli, jak zmierzyć się z tym zadaniem, to zawsze możemy zebrać trochę informacji, zwłaszcza że do swojej dyspozycji mamy Internet, czy firmy, które specjalizują się w produkcji i dystrybucji okien kasowych.

Postawienie na ofertę najlepszej firmy z branży sprawi, że nie tylko będziemy mogli liczyć na fachowe doradztwo przy robieniu pomiarów, ale również przy wyborze odpowiedniego okna kasowego. Dzięki temu zapewnimy sobie oraz swoim pracownikom pełne bezpieczeństwo, a właśnie na tym powinno zależeć każdemu z nas.