Takich prac w galerii na olsztyńskim starym Mieście jeszcze nie było. Od piątku (27 stycznia) będzie można oglądać tam dzieła poświęcone Europie, jednemu z księżyców Jowisza.

"//:project.europa" - tak zatytułowany jest cykl prac, których autorami są młodzi twórcy. Daria Irena Górniewska i Wojciech Serowik zabiorą odbiorców do mistycznej krainy, która powstała przez komputerową dekonstrukcję ludzkich wizerunków.

- Prezentowane na wystawie prace to przewodnik po naszym wyobrażeniu "Europy", atlas "tworów" komputera - mówią autorzy. - Refleksja nad relacją człowieka i sztucznej inteligencji, wizualne zastanowienie się nad symbiozą między naturą a anty-naturą, czyli technologią.

Autorzy spojrzeli fotograficznie na grupę ludzi, a później powierzyli te zapisane na matrycy części ciała sztucznej inteligencji. Poprzez odpowiednią selekcję stworzyli cykl obrazów-abstrakcji, które zapraszają do zdegradowanego świata, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni.

Daria Irena Górniewska to 21-letnia artystka wizualna, studentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Aktualna dyplomantka Studium Fotografii ZPAF, członkini Polish Women Photographers. Autorka dwóch wystaw indywidualnych: "Płyń" oraz "Zobacz", a także uczestniczka wielu wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą. Wojtek Serowik jest 19-letnim fotografem. Studiuje w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (27 stycznia) o 19:00 w Galerii Dobro (ul. Stare Miasto 24/25).

Powróć do archiwum