To już siódma edycja programu, który cieszy się sporą popularnością pośród olsztynian. Wiemy, które spośród zgłoszonych podwórek zostały zakwalifikowane do realizacji.

Zacieśnienie sąsiedzkich więzi poprzez wspólną pracę nad zadaniem - to jeden z najważniejszych celów przedsięwzięcia. Innym aspektem jest również odnowienie publicznej przestrzeni. Program jest skierowany do olsztynian mieszkających na terenie obszaru rewitalizacji.

- W bieżącej edycji programu wpłynęło aż siedem zgłoszeń - mówi zastępca prezydenta Olsztyna Justyna Sarna-Pezowicz. - Jesteśmy miło zaskoczeni tak dobrą frekwencją. Za nami również prace komisji, która oceniła zgłoszenia pod względem formalnym i merytorycznym.

Podwórka zakwalifikowane do tegorocznego programu są zlokalizowane przy ulicach: Grunwaldzkiej 24a, ul. Niedziałkowskiego 7a, 7b, 7c oraz ul. Ratuszowej 1 i 3 oraz Marii Skłodowskiej-Curie 24 i 26. Nowe nasadzenia, odnowienie okolicy, stworzenie przestrzeni przyjaznej mieszkańcom - to najważniejsze zadania, jakie stawiają przed sobą grupy sąsiedzkie.

- Wkrótce rozstrzygniemy, która organizacja pozarządowa będzie współpracować z grupami sąsiedzkimi - wyjaśnia Ewa Szóstak z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna. - Poza tym wkrótce zostanie podpisane porozumienie z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Studenci Katedry Architektury Krajobrazu kolejny raz wspólnie z mieszkańcami podwórek stworzą koncepcje zagospodarowania wybranych podwórek.

W tegorocznej edycji programu "Podwórka z Natury" na realizację zadań przeznaczono 60 tys. złotych.

[

Facebook Podwórka z Natury

]

Powróć do archiwum