Urząd Miasta Olsztyna: Bezgotówkowo w ratuszowym wpłatomacie
Nowoczesne metody płatności podatkowych zdobywają Olsztyn – sprawdź, jak łatwo możesz uregulować swoje zobowiązania
  • Urząd Miasta Olsztyna udostępnia wpłatomat do bezgotówkowych transakcji.
  • Deklaracje podatkowe dotyczące 2024 roku powinny dotrzeć do mieszkańców do końca lutego.
  • Opcje bezgotówkowe obejmują płatności kartą i BLIK-iem.
  • Wygodny interfejs wpłatomatu umożliwia szybką i prostą obsługę.
  • Kasowe transakcje gotówkowe można realizować w punkcie Banku Handlowego bez prowizji.

Mieszkańcy stolicy Warmii i Mazur, którzy cenią sobie wygodę i nowoczesne rozwiązania, z pewnością docenią możliwość bezgotówkowej płatności podatków. W budynku przy ulicy Wyzwolenia 30 zainstalowany został wpłatomat, który jest dostępny od początku bieżącego roku i pozwala na szybkie uregulowanie zarówno podatków lokalnych, jak i opłat skarbowych.

Odpowiedzialny za wprowadzenie tego udogodnienia, Czesław Kalinowski – dyrektor Wydziału Podatków i Opłat – podkreśla walory nowego urządzenia: Dzięki specjalnemu wpłatomatowi można bezgotówkowo regulować zarówno podatki lokalne, jak i wnosić opłatę skarbową. Zaznaczono również, że wpłatomat obsługuje płatności dokonywane kartą płatniczą oraz za pomocą systemu BLIK.

To, co wyróżnia wpłatomat, to jego intuicyjny interfejs, który umożliwia łatwe i szybkie dokonanie płatności. Urządzenie może również zachować dane użytkownika w postaci kodu QR, co pozwala na jeszcze sprawniejszą obsługę przy kolejnych wizytach. Każdej transakcji towarzyszy wydruk potwierdzenia, które służy jako dowód wniesienia opłaty.

W przypadku tradycyjnych form płatności, mieszkańcy Olsztyna mogą skorzystać z punktu kasowego Banku Handlowego zlokalizowanego w budynku ratusza przy pl. Jana Pawła II 1, gdzie możliwe są wpłaty gotówkowe bez dodatkowych kosztów. Dostępne są także inne placówki banku na terenie miasta.

Nie można zapomnieć o terminach płatności. Jak przypomina Czesław Kalinowski: Termin płatności należności to 15 marca. W przypadku otrzymania deklaracji w marcu, płatnik ma dodatkowe 14 dni na uregulowanie zobowiązania bez ryzyka naliczenia odsetek.

Komfortowe i nowoczesne podejście do regulowania płatności publicznoprawnych to krok naprzód w obsłudze mieszkańców Olsztyna, który z pewnością zostanie doceniony przez wielu korzystających z usług urzędu.


Opierając się na: Urząd Miasta Olsztyna