Warmia i Mazury celem projektu dla osób z niepełnosprawnościami
W sercu Warmii i Mazur, grupa niezwykłych podróżników z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami, odkrywa piękno i wyzwania trasy, która łączy ich marzenia z rzeczywistością. Projekt „28 marzeń niepełnosprawni w drodze na Zachód” w swojej trzeciej edycji, kontynuowany przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie, przemienia pasje w realne przygody i inspiruje do przekraczania własnych ograniczeń.
  1. W czerwcu 2023 roku rozpoczęła się trzecia edycja projektu „28 marzeń niepełnosprawni w drodze na Zachód”.
  2. Uczestnicy przemierzyli trasę od Dusznicy przez Suwałki, Bakałarzewo, Olecko, Kruklanki do Giżycka.
  3. W planach na 2024 rok dwie kolejne wyprawy z Giżycka do Działdowa, pokonując łącznie ok. 350 km.
  4. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie społecznościowej organizacji.

Podróżowanie to nie tylko przemieszczanie się z punktu A do punktu B, ale przede wszystkim sposób na odkrywanie nowych miejsc, doświadczanie przygód i przekraczanie własnych barier. Dla grupy osób z niepełnosprawnościami, wyprawy te stanowią nie tylko możliwość integracji i rehabilitacji, ale także okazję do pokazania, że ograniczenia to tylko stan umysłu. Trasa, którą pokonali uczestnicy, przemyca przez malownicze krajobrazy Warmii i Mazur, tworząc szansę na bliski kontakt z naturą i odkrywanie urokliwych zakątków naszego regionu.

W roku 2024 organizatorzy planują kolejne wyzwania. Już 22 czerwca, dzień po zakończeniu roku szkolnego, grupa wyruszy z Giżycka, by przez kolejne dni dwóch wypraw przemierzyć trasy prowadzące przez Dziewiszewo, Kętrzyn, Gizewo, Biskupiec, Barczewo, Olsztyn, Ruś, Pluski, Nidzicę, aż do Działdowa. Każdy z tych etapów to nie tylko kilometr po kilometrze pokonywanego dystansu, ale przede wszystkim kolejne historie, spotkania i wspomnienia, które na trwałe zapiszą się w sercach uczestników i opiekunów.

Projekt „28 marzeń niepełnosprawni w drodze na Zachód” to dowód na to, że marzenia i pasje można realizować na wiele sposobów, a podróżowanie z niepełnosprawnością to przygoda pełna wyzwań, ale też i satysfakcji. Inicjatywa ta pokazuje, jak ważne jest wsparcie i zrozumienie w społeczności, budowanie mostów między ludźmi, niezależnie od ich ograniczeń. To przesłanie, które z każdym kilometrem trasy staje się coraz bardziej namacalne, inspirując do działania i pokonywania własnych barier.


Wg inf z: Urząd Marszałkowski