Urząd Miasta Olsztyna planuje termomodernizację szkół dla lepszej przyszłości uczniów
Władze miasta planują kolejne inwestycje w olsztyńskie szkoły, które mają na celu podniesienie standardów edukacyjnych oraz poprawę warunków nauki dla uczniów. Dzięki funduszom z Krajowego Programu Odbudowy, lokalne placówki oświatowe mogą liczyć na istotne modernizacje, które przyniosą korzyści nie tylko młodzieży, ale również środowisku.

Inwestycje w oświatę jako priorytet samorządu

Urząd Miasta Olsztyna dostrzega, jak ważne jest inwestowanie w sektor edukacji, co przekłada się na przyszłość kolejnych pokoleń. Władze miasta planują złożyć wnioski o dofinansowanie, aby przeprowadzić modernizacje w lokalnych szkołach. Jak zauważają radni, nie tylko wiedza, ale również warunki, w jakich jest ona przekazywana, mają kluczowe znaczenie dla uczniów. Dlatego oprócz podnoszenia kwalifikacji nauczycieli, niezbędne staje się także poprawienie bazy dydaktycznej.

Termomodernizacja jako krok ku lepszej przyszłości

Jednym z głównych projektów, które mają zostać zrealizowane, jest "Termomodernizacja budynków oświatowych w Olsztynie". Podczas wrześniowej sesji, olsztyńscy radni przyznali prezydentowi miasta mandat do złożenia wniosku o dofinansowanie tego przedsięwzięcia. W ramach tej inwestycji planowane są prace w trzech kluczowych placówkach: Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych, Zespole Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych z Bursą Nr 2 oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 3.

Korzyści dla uczniów i środowiska

Prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk, podkreśla, że modernizacja budynków szkolnych przyniesie podwójną korzyść. "To z jednej strony poprawa komfortu uczniów, a jednocześnie zadbanie o środowisko naturalne poprzez mniejsze zużycie energii cieplnej" - mówi. W każdym z obiektów przewidziane są podobne prace, takie jak docieplenie ścian, wymiana okien oraz dostosowanie budynków do wymogów ochrony przeciwpożarowej. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 80 milionów złotych, a wniosek ma być złożony do końca roku.

Inwestycje w edukację to nie tylko poprawa warunków nauki, ale także krok w stronę zrównoważonego rozwoju. Oczekiwane zmiany mogą przyczynić się do stworzenia nowoczesnych przestrzeni edukacyjnych, które będą sprzyjać nauce i rozwojowi młodych ludzi, a także zwiększyć efektywność energetyczną budynków, co jest szczególnie istotne w kontekście ochrony środowiska.


Źródło: Urząd Miasta Olsztyna