Osiedlowe uliczki odzyskują przejezdność - ZDZiT odśnieża Pieczewo, Jaroty i kolejne

W Olsztynie z bazy wyjechały ekipy, które mają zadbać o te fragmenty miasta, gdzie duże pługi nie dają rady. Prace ruszyły z myślą o wąskich uliczkach, chodnikach przy krawężnikach i przejściach między zaparkowanymi autami - tam, gdzie liczy się ręczna robota i organizacja. Miasto prosi o parkowanie zgodnie z przepisami, bo samochody pozostawione nielegalnie potrafią zatrzymać prace nawet na całym odcinku ulicy.
- Co się dzieje: odśnieżanie miejsc, gdzie nie wjedzie ciężki sprzęt
- Kto działa: ZDZiT z baz miejskich
- Warunek sprawny: brak aut zaparkowanych niezgodnie z przepisami przyspiesza prace
- ZDZiT w terenie - najpierw ręczne usuwanie zbitego śniegu i lodu
- W Olsztynie prace zaczęły się od Pieczewa i Generałów - plan osiedlowy
ZDZiT w terenie - najpierw ręczne usuwanie zbitego śniegu i lodu
Ekipy ZDZiT zajmują się najpierw tym, czego nie da się odgarnąć pługami. Prace polegają na rozbijaniu i wywozie zbitego śniegu i brył lodu, tak by pozostawić przechodniom i rowerzystom przejezdne chodniki i wąskie uliczki. To wymagająca, punktowa robota — często trzeba użyć łopat, taczek i ręcznych urządzeń, a dopiero potem wywieźć to, czego nie da się już odkładać na pobocze.
Miasto podkreśla, że działania są uwarunkowane przestrzenią do pracy - samochody zaparkowane w miejscach niedozwolonych blokują dostęp ekipom i mogą wstrzymać odśnieżanie całych fragmentów ulic. Dlatego apel o parkowanie tam, gdzie wolno, jest jednym z elementów porządku prac.
W Olsztynie prace zaczęły się od Pieczewa i Generałów - plan osiedlowy
Prace będą prowadzone etapami, według ustalonego porządku. Na liście priorytetów znalazły się między innymi:
- Pieczewo
- Generałów
- Mleczne oraz Podgrodzie
- Jaroty
- Dajtki
- Zatorze
- Gutkowo
- Zielona Górka
- kolejne miejsca zależnie od sytuacji i warunków w terenie
Służby informują, że harmonogram może ulegać zmianom w zależności od pogody i potrzeb na poszczególnych osiedlach.
W praktycznym ujęciu dla mieszkańców najważniejsze jest jedno: udrożnienie przestrzeni pracy znacznie przyspiesza sprzątanie. Przesunięcie auta tam, gdzie parkowanie jest dozwolone, to prosta pomoc, która pozwala ekipom szybciej dotrzeć do nowych fragmentów ulicy i ograniczyć czas, w którym chodniki są trudne do przejścia — co ma znaczenie zwłaszcza dla dzieci, osób starszych i rodziców z wózkami.
na podstawie: Urząd Miasta Olsztyna.
Ostatnie Artykuły

Zanim rozpoczął się obóz, sprawdzono ewakuację 104 młodych strażaków

Szpitale powiatowe i alarmy na stole. Samorządy szukały wspólnego planu

Hala Urania świeci na czerwono. To sygnał o integracji

Młodzi motocrossowcy bez świateł i tablic. Policja interweniowała w gminie Biskupiec

Jubileusz nad Jeziorakiem. Artysta z regionu odebrał Gloria Artis

Uciekał motocyklem crossowym przed policją. Miał 15 lat, pojazd bez OC

Sinice zniknęły z miejskich kąpielisk. Woda znów jest bezpieczna

Sto lat OSP Bratian. Nowy „Edek” dołączył do strażackiej służby

Olsztyńska „Dziewiątka” nagrodzona za przygotowanie uczniów do kariery bez barier

Syreny alarmowe zabrzmią na Warmii i Mazurach. To będą ćwiczenia

Nowy skatepark w Ostródzie ma połączyć sport i młodzież

Miecze, ulewa i tysiące rekonstruktorów. Na polach Grunwaldu znów zabrzmiał oręż

Wakacyjne decyzje w sieci mogą odbić się na zdrowiu i bezpieczeństwie

Nowa przestrzeń dla ortopedii w Biskupcu. Oddział leczy 1500 osób rocznie
Przydatne dane teleadresowe
- Miejski Zespół ds. Rehabilitacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie - programy, orzekanie, wsparcie
- Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie - kontakt, godziny, e-usługi
- ARiMR Olsztyn - kontakt, adres i godziny pracy oddziału regionalnego
- Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie - kontakt, struktura, studia doktoranckie
- Poliklinika MSWiA w Olsztynie - kontakt, oddziały, rejestracja i dojazd
- Delegatura UKE w Olsztynie - kontakt, dojazd i dostępność
