Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Plakat akcji

Stolica Warmii i Mazur włącza się w proekologiczne działania. Kampania "Zielona Wstążka #DlaPlanety" zostanie zainaugurowana 5 czerwca, w Światowym Dniu Środowiska.

W Polsce recyklingowi poddawane jest mniej niż 30 proc. plastikowych odpadów, a 40 proc. z nich trafia na wysypiska. Tymczasem to, w jaki sposób obchodzimy się z plastikiem po jego zużyciu, ma wpływ na środowisko naturalne, gospodarkę i na nas samych. Dlatego hasłem tegorocznego Dnia Środowiska jest "#BeatPlasticPollution".

- Zwraca uwagę na problem zanieczyszczenia środowiska odpadami z tworzyw sztucznych i sposoby, by temu przeciwdziałać - informują organizatorzy akcji z Centrum UNEP/GRID-Warszawa. - Każda osoba, która w codziennym życiu stara się ograniczyć zanieczyszczenie plastikiem, wspiera zmiany na poziomie globalnym.

Od 5 czerwca każdy będzie mógł podjąć ekologiczne zobowiązanie na stronie internetowej DlaPlanety.pl. Pojawią się tam propozycje prostych, konkretnych działań na rzecz ograniczenia naszej presji na środowisko, takich jak wybieranie naczyń wielorazowego użytku zamiast jednorazowych talerzy i kubków.

Z okazji Światowego Dnia Środowiska na zielono podświetlony zostanie budynek olsztyńskiego ratusza.

<- Wstecz do: Archiwum

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.