Wynajem mebli eventowych – czy to dobre rozwiązanie?

Masz w planach organizację przyjęcia urodzinowego lub zaprosiłeś więcej gości, niż pozwala Ci na to wyposażenie w domu np. niewystarczająca ilość krzeseł innych mebli? Zastanawiasz się jak ten problem? W takiej sytuacji powinieneś się rozejrzeć za firmą, która oferuje wynajem mebli eventowych.

Zorganizowanie dużej imprezy jest wyzwaniem, wymagającym odpowiedniego zaangażowania oraz zaplanowania wszystkich aspektów. Oprócz odpowiedniego oświetlenia, cateringu, głównym aspektem jest również odpowiednia ilość krzeseł oraz dobór stołów. Rozwiązanie tego ostatniego aspektu oferują firmy wynajmujące meble eventowe.

Firmy świadczące usługi polegające na wynajmie mebli eventowych stają się coraz bardziej popularne. Firmy te, są kompleksowo wyposażone w meble dostosowane do każdej imprezy tj. urodzin, uroczystości zaślubin czy też imprezy firmowej. Nie ma co się dziwić, ponieważ oprócz bogatej oferty z tego rozwiązania i współpracy płynie wiele korzyści.

Jakie są plusy z wypożyczenia mebli?

Do korzyści na pewno należy oszczędność pieniędzy, ponieważ indywidualne kupno krzeseł czy innych mebli, na własną rękę wyniesie dużo więcej, niż wynajęcie odpowiedniego wyposażenia na parę dni. Współpraca z taką firmą, oczywiście wpływa również na oszczędność czasu. A jak wiemy czas to pieniądz, ponieważ okres, który byśmy spędzili przy planowaniu zakupu odpowiednich rzeczy, oszczędzamy, zlecając organizację i wynajem profesjonalnej firmie.

Zamiast szukania po sklepach mebli, odpowiednich na naszą okazję, z łatwością możemy przeglądać oferty na stronach internetowych. Decydując się na takie rozwiązanie, zaoszczędzony czas możemy wykorzystać na planowanie innych rzeczy w związku z naszym eventem.

Jak wiemy, nie każda impreza ma taki sam charakter – innych mebli wymagają urodziny, spontaniczne spotkanie na ogrodzie czy firmowy bankiet. Jak się okazuje, odpowiedni dobór mebli eventowe jest kluczowy w zachowaniu odpowiedniego stylu.

Dla każdego coś miłego

Jeśli postawimy na profesjonalną wypożyczalnię, z pewnością będziemy mogli liczyć na szeroką ofertę wyposażenia tj. stoły, sofy, siedziska, krzesła, które mogą być idealnym rozwiązaniem w spotkaniu minimalistycznym lub ekologicznym. Natomiast meble z elementami oświetlenia LED wpasują się w luksusowe spotkania, na których spotykają ważne osobistości z różnych branż. W ofertach znajdziemy również umeblowanie w różnych stylach m.in. lat 70 lub 80, które idealnie sprawdzą się na imprezy przebierane.

Co ważne, wypożyczalnie nie ograniczają się wyłącznie do wynajmu mebli, ale również oferują namioty imprezowe na wynajem, sprzęt gastronomiczny, gastro na ślub, organizację oświetlenia czy montaż dużych scen na koncerty. Biorąc pod uwagę inne usługi, współpracując z takimi firmami, jesteśmy w stanie z łatwością zorganizować imprezę na najwyższym poziomie oraz dostarczy gościom niezapomnianych chwil.

Podsumowanie

Jeżeli jesteś w sytuacji, w której brakuje Ci mebli eventowych do zorganizowania swojego wymarzonego eventu, warto wziąć pod uwagę współpracę z firmami oferującymi wynajem takich mebli. Rosnący popyt świadczy przede wszystkim o ilości zadowolonych klientów. Warto pamiętać, że firmy te świadczą przekrojowe usługi, które pomogą nam dopracować każdy detal w związku z naszą imprezą.

Zależy Ci na tym, by fasada Twojego domu prezentowała się pięknie? Zasłony typu shutters sprawdzą się doskonale

Żaluzje fasadowe posiadają szereg właściwości, który czyni je niezwykle atrakcyjnymi dla każdego z nas. Czy jest bowiem ktoś, komu nie zależy na poczuciu bezpieczeństwa, trosce o swoją prywatność, , odrobinie chłodu letnią porą, redukcji hałasu dobiegającego z okolicy, czy zatrzymaniu ciepła w budynku, kiedy zimowy chłód zieje za oknem? Przkro mi, ale nie uwierzę, że choć jedna z opisanych wyżej pozycji nie brzmi dla Ciebie atrakcyjnie. Choć trudno w to uwierzyć, istnieją dobrodziejstwa postępu technologicznego, które łączą w sobie te wszystkie cechy w bardzo prosty i przystępny sposób! Zasłony typu shutters posiadają dodatkowo niezwykły potencjał wizualny, który pozwala im stworzyć piękną kompozycję z fasadą wszelkiej odmiany budynków. Zanim dowiemy się, jak to możliwe, odpowiemy sobie na kilka fundamentalnych kwestii.

Czym są żaluzje fasadowe?

Żaluzje i rolety stanowią system zasłonowy montowany po zewnętrznej i wewnętrznej stronie okna. Ten pierwszy wariant przynosi o wiele więcej korzyści, dlatego zdecydowanie polecam wybór właśnie jego. Żaluzje fasadowe możemy podzielić na kilka rodzajów w zależności od miejsca oraz sposobu ich montażu:

 1. naokienne – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie lub podczas remontu stolarki okiennej
 2. natynkowe – montaż możliwy zarówno w nowym jak i starym budownictwie
 3. podtynkowe – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie
 4. RKS – montaż możliwy jedynie w nowym budownictwie

Warto nadmienić, iż na montaż żaluzji fasadowych warto zdecydować się jak najwcześniej, najlepiej na etapie projektu lub budowy budynku. Upraszcza to znacznie proces montażu oraz stwarza wiele nowych możliwości, takich jak umiejscowienie skrzynki rolety w nadprożu. Oczywiście, jeżeli ten etap mamy już za sobą i przeprowadzamy jedynie remont, również możemy pomyśleć o żaluzjach zewnętrznych, jednak będzie się to wiązało z dodatkowymi pracami oraz kosztami. Jest jednak prosty sposób na to, by ich uniknąć – mowa tu o roletach bezinwazyjnych, których montaż oraz demontaż zajmuje zaledwie kilka minut. Co się zaś tyczy konstrukcji zewnętrznych rolet okiennych, jest ona prosta i nieskomplikowana:

 1. skrzynka, z której wysuwa się pancerz rolety
 2. prowadnice, po których porusza się pancerz rolety
 3. pancerz rolety (połączone ze sobą listewki zakończone grubszą listwą dolną)
 4. napęd elektryczny lub manualny

Napęd elektryczny to absolutna rewelacja, ponieważ znacznie podnosi komfort użytkowania, jest bardziej zaawansowany technologicznie i upraszcza proces montażu, co może rzutować na finalną cenę rolet zewnętrznych.

Czy warto montować zasłony typu shutters?

Rolety antywłamaniowe posiadają mnóstwo zalet, o których po krótce wspomnieliśmy już na wstępie:

 1. Ochrona przed upałami – roleta pomaga zmniejszyć poziom nagrzania i nasłonecznienia pomieszczenia. Zwykłe okna przepuszczają aż 80% światła, co w upalne dni skutkować może przysłowiową „patelnią” w pomieszczeniu.
 2. Zatrzymywanie ciepła w pomieszczeniu – roleta tworzy dodatkową warstwę izolacyjną zatrzymującą ciepło w pomieszczeniu.
 3. Ochrona przed włamywaczami – najlepsze rolety posiadają blokady uniemożliwiające podniesienie pancerza rolety od zewnątrz, czujniki ruchu połączone z systemem alarmowym budynku, wzmacniane prowadnice oraz utwardzony żywicą pancerz.
 4. Redukcja hałasu dobiegającego z zewnątrz.
 5. Prywatność – ciekawskie wspojrzenia już Ci nie straszne.
 6. Wizualny wdzięk – nie ma nic lepszego dla fasady, niż stylowa zasłona typu shutters.

Jak natomiast kształtują się ceny rolet antywłamaniowych? To zależy od producenta, a to, czy są atrakcyjne, to pojęcie względne. Jedno jednak jest pewne – warto w nie zainwestować, ponieważ szeroka gama ich zastosowań wyraźnie podniesie jakość naszego życia.

Bezpieczne ferie w Powiecie – 7. edycja

Druga połowa stycznia w woj. warmińsko-mazurskim to czas końca semestru w szkołach i początek ferii, których młodzież najbardziej wyczekuje. W tym roku …

X Sesja Rady Powiatu w Olsztynie – komunikat

Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 stycznia 2020 roku o godz. 10:30 w sali sesyjnej nr 1 w siedzibie Powiatu Olsztyńskiego, Plac Bema …

Nabycie/zbycie pojazdu – zgłoszenie przez internet już możlowe

Liczba spraw urzędowych które da się załatwić przez Internet, sukcesywnie wzrasta. Na liście pojawiła się właśnie kolejna usługa – zgłoszenie zbycia lub …

Artykuł: Sporne wyliczenia dotacji dla przedszkoli
Niejasne przepisy i niejednoznaczne rozstrzygnięcia sądów w sprawie dotacji dla przedszkoli uderzają w budżety gmin. Problem dotyczy ok. 350 samorządów w całym kraju, w tym Olsztyna....

Jak urządzić bajkowe przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

W dzisiejszych czasach urodziny dziecka to naprawdę wyjątkowy dzień. Rodzice stale ze sobą rywalizują, kto przygotuje lepsze przyjęcie. Z pewnością opiekunowie pociech urodzonych latem czy wiosną mają sporą przewagę ze względu na możliwość zorganizowania przyjęcia na zewnątrz.

Zamek Śpiącej Królewny, a może Kraina Lodu?

Na rynku pojawia się coraz więcej wypożyczalni mebli eventowych, które mają bardzo szeroką ofertę. Rodzice mogą czarować dla swych pociech tak naprawdę wszystko. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Czy to bajkowa kraina księżniczki czy kraina smoków, wszystko jest możliwe do zrealizowania dzięki meblom eventowym oraz dużych możliwościach dekoracyjnych obecnego rynku.

Czy zorganizowanie takich urodzin to wysoki koszt?

Z pewnością taka impreza pociągnie za sobą pewne koszty. Czy będą one bardzo wysokie? Wszystko tak naprawdę zależy. Czy zdecydujemy się na gotowanie samodzielne czy zdecydujemy się na catering? Wynajmiemy firmę dekoracyjną, a może samodzielnie wykonamy wszelkie dekoracje? Czy trafimy na konkurencyjne ceny w wypożyczalni mebli eventowych?

Wiele oczywiście zależy od budżetu jaki posiadamy. Jeśli będziemy chcieli ciąć koszty możemy zdecydować się na jak największą samodzielność. Wykonanie dekoracji z dzieckiem to będzie świetny pomysł na wspólną zabawę z dzieckiem. Gotowanie to także dobry sposób na spędzenie wspólnego czasu, a potrawy nie muszą być przecież wyszukane.

Jeśli chodzi o wypożyczalnie mebli eventowych czy namiotu imprezowego, jeśli na taki się zdecydujemy, warto porównać ceny. Trzeba zwrócić uwagę na całkowity koszt jaki może nas wynieść w poszczególnych firmach. Ważne jest także, aby sprawdzić jakość oferowanych produktów, co również ma znaczenie. Meble na takie przyjęcie powinny być wytrzymałe, aby nie uległy zniszczeniu. Gdy to nastąpi będziemy zmuszeni niejednokrotnie do zapłacenia wyższej kwoty.

Czy można zaproponować w ramach cateringu grill na wynajem?

Z pewnością jest to świetny pomysł. Po pierwsze potrawy na grilla nie są szczególnie wymagające. Większość czynności można tak naprawdę w trakcie przyjęcia. Nie trzeba wcześniej długi czas się do tego przygotowywać. Ponadto może tę czynność wykonać ojciec dziecka, ponieważ matka i tak pewnie będzie miała pełne ręce roboty. Taki podział obowiązków. Po trzecie grill to również atrakcja dla dorosłych, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno dzieci jak i ich opiekunowie.

Podsumowanie

Urodziny dziecka w obecny m czasie to nie lada wyzwanie. Rodzice konkurują ze sobą czyje przyjęcie będzie lepiej urządzone. Opiekunowie często spotykają się z presją ze strony dzieci. Ich fantazje bywają nieograniczone. Na szczęście powstało wiele wypożyczalni mebli eventowych, co znacząco ułatwia zadanie jeśli chodzi o takie imprezy z dużą liczbą gości. Najważniejszy jest oczywiście zdrowy rozsądek i niespełnianie każdej zachcianki dziecka. Dlatego rodziców uratuje rozwaga i mądrość życiowa. Dzieci będą szczęśliwe również bez tego 10-cio warstwowego tortu.

Artykuł: Wybudują nowy kolektor sanitarny
Ponad 39 mln zł będzie kosztować budowa kolektora kanalizacji sanitarnej w ul. Leśnej o długości 3,8 km. Olsztyńskie Wodociągi zawarły umowę z wykonawcą prac – Konsorcjum: IDS-Bud SA z Warszawy...

Urządzanie domowego biura. Jakie meble kupić?

Coraz więcej osób pracuje w trybie zdalnym – niektórzy, zakładając własny biznes, zarządzają nim właśnie z domu. W związku z tym konieczna jest właściwie zagospodarowana przestrzeń do pracy. Nawet jeśli nie mamy miejsca na to, by przekształcić cały pokój we własne biuro, możemy wydzielić sobie chociaż niewielki kącik, z którego wykonywanie obowiązków będzie wygodne, intuicyjne i nowoczesne.

Jakie biurko do biura?

Bez względu na to, czy planujemy dodatkową sypialnię przerobić na stanowisko pracy, czy też mamy zaledwie kilka metrów kwadratowych wolnej przestrzeni – biurko to podstawa. Jeśli rzeczywiście możliwości metrażowe są mocno ograniczone, najlepiej wybrać model niezabudowany, składający się wyłącznie z blatu, gdzie postawimy komputer i inne przydatne narzędzia. Zawsze będziemy mieć też na dole miejsce, które możemy zapełnić dowolnie – już istniejące szuflady wprowadzają pewne ograniczenia.

Wśród nowoczesnych propozycji królują biurka szklane z metalowymi nogami. Rzeczywiście takie rozwiązanie nie tylko wywrze pozytywne wrażenie na naszych klientach, jeśli zaprosimy ich na spotkanie – przy okazji sami poczujemy się profesjonalnie i modnie. Jeśli wolimy natomiast nie szaleć, na rynku znajdziemy ogromny wybór tradycyjnych biurek drewnianych. Niektóre są również w wersji vintage, co może sprawić, że nasze domowe biuro nabierze niepowtarzalnego klimatu.

Najlepsze krzesło biurowe

Krzesło do pracy powinno spełniać trzy podstawowe wymagania: musi zapewniać odpowiednie podparcie naszemu kręgosłupowi, gwarantować pełną swobodę ruchów i jednocześnie pasować wizualnie do reszty wyposażenia. Oczywiście wciąż najbardziej popularne są krzesła obrotowe, szczególnie skórzane z miękkim zagłówkiem. Rzeczywiście takie rozwiązanie jest bardzo komfortowe, a jednocześnie prezentuje się niezwykle estetycznie.

Nie ma co się jednak obawiać foteli bez funkcji obrotu. Skórzane siedzisko na metalowych nogach to znak modnego, przystosowanego do najnowszych trendów biura. Zwłaszcza w wersji pikowanej będzie przyciągać spojrzenia, a przede wszystkim zapewni nam niezbędną wygodę.

Nowoczesne meble do biura

Zanim zaczniemy urządzać swoje wymarzone, domowe biuro, z pewnością trzeba się zastanowić, czego potrzebujemy, by nie dokonywać zbyt pochopnych zakupów. Zdecydowanie w naszym gabinecie powinna stanąć pojemna szafka na dokumenty i inne przybory, które przydadzą nam się w codziennej pracy. Możemy wybrać zarówno przeszkloną gablotę (wówczas konieczny będzie porządek, żeby dobrze się zaprezentować w oczach klientów), jak i model z zamykanymi półkami, gdzie pomieszczą się wszystkie teczki i segregatory.

Ci, którzy muszą urządzić sobie kącik do pracy np. w salonie czy po prostu w sypialni, więc nie mają zbyt dużo miejsca, raczej powinni zrezygnować z dodatkowych mebli. Wygodne, nieduże biurko i krzesło w zupełności wystarczą – zawsze można przymocować pojedyncze półki na ścianie, gdzie znajdzie się dodatkowa przestrzeń na przechowywanie. Dokumenty można zresztą trzymać w kartonowych pudełkach na szczycie szafy.

Pełną ofertę mebli biurowych znajdziesz na https://zona-design.pl/meble/biurowe/.

Problem cellulitu jest dosyć powszechnym tematem, gdyż prędzej czy później dotyka większości kobiet. Kobiety mają z nim problem znacznie częściej niż mężczyźni, gdyż ma to związek z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, a dokładniej to nadmierną ilością estrogenu w ciele kobiety. Przez to zaburzona zostaje gospodarka wodna i tłuszczowa, co sprzyja rozwojowi cellulitu.

Wiele kobiet bagatelizuje pierwsze objawy cellulitu, nie zdając sobie sprawy z tego, że może on rozwinąć się w znacznie poważniejsze schorzenie. Ma on bowiem kilka stadiów rozwoju, a ten ostatni bywa nawet bolesny dla kobiet. Jeżeli chcesz dokładniej poznać sprawę cellulitu to jesteś w jak najbardziej odpowiednim miejscu.

Czym jest cellulit?

Cellulit jest zmianą skórną, z wyglądu przypominającą powierzchnię pomarańczy, przez co często potocznie nazywaną jest pomarańczową skórką. Powstaje na skutek naciskania nadmiaru tkanki tłuszczowej na pionową tkankę łączną. Przez to dochodzi do zebrania i zbicia nadmiernej ilości tłuszczu, co skutkuje fałdami podskórnymi widocznymi gołym okiem. We wczesnej fazie jest niemalże wyczuwalny tylko w dotyku, a w ostatnich etapach jest nieestetyczny, gruby i nawet bolesny. Dlatego właśnie warto przeciwdziałać mu jak najwcześniej!

 Jakie rozpoznajemy stadia cellulitu

Stadia rozwoju cellulitu

Rozróżniamy cztery podstawowe stadia rozwoju cellulitu. Pierwszym jest stan, w którym zmiany nie są widoczne gołym okiem, ale mikroskopowo dochodzi już do zastoju i wzrostu objętości tkanek. W drugim stadium zmiany widoczne są już gołym okiem, a oprócz zastojów pojawiają się wyraźne zaburzenia struktury tkanki tłuszczowej. W trzeciej fazie natomiast zmiany widoczne są nawet w pozycji stojącej i wyczuwalne są grudkowate zgrubienia tkanki podskórnej. Poza tym mikroskopowo widać już elementy zwłóknienia. W ostatniej, czwartej fazie nierówności są już bardzo nasilone i następuje wyraźna degradacja tkanki łącznej.

W walce z cellulitem ważne jest jak najwcześniejsze działanie. O ile pierwszą fazę bardzo łatwo wyleczyć, o tyle w ostatniej, czwartej leczenie jest już praktycznie niemożliwe. Może być tutaj koniecznie zastosowanie zabiegów medycyny estetycznej, które nieraz kosztują krocie.

Jak skutecznie walczyć z cellulitem?

Niestety nie ma tutaj szybkiego, sprawdzonego, złotego środka. W walce z cellulitem najważniejszy jest przede wszystkim zdrowy tryb życia. Zbilansowana dieta, picie odpowiedniej ilości wody i regularne aktywności fizyczne nie tylko zapobiegną powstawaniu cellulitu, ale również pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie i nastrój. Zmiany cellulitowe mogą być spowodowane również zaburzeniami hormonalnymi i tutaj niezbędna okaże się pomoc odpowiedniego specjalisty, gdyż domowe sposoby i zdrowy tryb życia niewiele nam pomoże. Na pewno warto wypróbować tabletki Cellactiv w tym celu.

Jak widać, cellulit wcale nie jest wyrokiem dla kobiety i jak najbardziej można zapobiegać jego powstawaniu i rozwojowi. Jak już jednak wspominaliśmy najważniejsze jest jak najszybsze działanie, aby nie dopuścić do degradacji tkanki łącznej.

Artykuł: Wodociągowcy kontrolują przyłącza
Czy domowa rynna może dymić? Przedstawiciele Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przekonują, że tak, bowiem w ten sposób szukają nielegalnych podłączeń....