Mandat 2500 zł za jazdę hulajnogą elektryczną po alkoholu
Wczesnym rankiem doszło do zatrzymania nietrzeźwego użytkownika hulajnogi elektrycznej. Młody mężczyzna, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, stwarzał realne zagrożenie na drodze. Policja reaguje stanowczo na takie przypadki, podkreślając, że nietrzeźwi kierujący są surowo karani.
  1. 21-letni mężczyzna zatrzymany na ulicy po nocnym rajdzie hulajnogą.
  2. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
  3. Policja nałożyła na niego mandat w wysokości 2500 zł.
  4. Przypomnienie o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu.

Interwencja miała miejsce na ul. Lubelskiej około godziny 4:30. Młody mężczyzna, jadąc hulajnogą elektryczną, został zauważony przez patrol policji. Po zatrzymaniu i przeprowadzeniu testu alkomatem, wynik wskazał znaczne przekroczenie dopuszczalnej normy alkoholu w organizmie.

Jazda pod wpływem alkoholu, zwłaszcza na tak popularnym środku transportu jak hulajnoga elektryczna, jest nie tylko nielegalna, ale przede wszystkim niebezpieczna. Policja przypomina, że za jazdę w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat w wysokości 1000 zł. Gdy poziom alkoholu przekracza 0,5 promila, kara wzrasta do 2500 zł.

Kierujący hulajnogą powinni przestrzegać zasad bezpieczeństwa, w tym poruszać się po wyznaczonych ścieżkach rowerowych lub, w ich braku, chodnikach z zachowaniem ostrożności. Przewożenie na hulajnodze innych osób, zwierząt czy przedmiotów jest zabronione. Ważne jest, aby zawsze ustępować pierwszeństwo pieszym, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Tego typu zdarzenia są przestrogą dla wszystkich użytkowników hulajnóg elektrycznych, aby trzeźwo oceniać swoje możliwości i nie lekceważyć przepisów ruchu drogowego, które mają na celu ochronę życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu.


Według informacji z: KMP Olsztyn