Kongres przyszłości - przy stole siedzą paneliści, przez mikrofon przemawia prezydent Olsztyna

Druga już edycja wydarzenia organizowanego przez Samorząd Województwa i Grupę WM.pl zgromadziła wiele osobistości. Wśród uczestników paneli tematycznych był Piotr Grzymowicz.

Celem tego największego wydarzenia w Polsce północno-wschodniej jest wymiana doświadczeń dotyczących głównie gospodarki i nowych technologii. Uczestnikami są przedsiębiorcy i przedstawiciele firm, samorządów, studenci i środowisko naukowe.

Gościem specjalnym Kongresu jest przez wiele lat zasiadający w Komisji Europejskiej Gunter Verheugen. Niemiecki polityk przyznał, że widzi wiele pozytywnych zmian w Polsce i naszym regionie. Ale jednocześnie wyraził zaniepokojenie obecnymi trudnościami związanymi z integracją europejską. Zwrócił też uwagę na nienależyte wykorzystywanie przez Polskę szans i możliwości.

- Mimo wszelkich trudności powinniśmy jak najlepiej wykorzystać obecność w Unii - przyznaje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Przecież wiele z inwestycji nie byłoby możliwych do zrealizowania, gdyby nie wsparcie Wspólnoty.

Prezydent Olsztyna wziął udział w panelu poświęconym rozwojowi centrów outsourcingu procesów biznesowych oraz centrów usług wspólnych. Organizatorzy zaplanowali łącznie kilkadziesiąt spotkań o niezwykle różnorodnej tematyce.

Przy okazji Kongresu rozstrzygnięty zostanie plebiscyt "Inwestycja roku". To wybór zadań, które dobrze służą mieszkańcom, przyczyniając się do rozwoju gospodarczego Warmii i Mazur. Laury zostaną przyznane w pięciu kategoriach: społeczna odpowiedzialność biznesu, inwestycja przyjazna środowisku, wykorzystanie środków unijnych, inwestycja w rozwój edukacji i kultury, a także inwestycja przyjazna rodzinie i mieszkańcom.

Kongres przyszłości, który odbywa się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM w Kortowie, potrwa do piątku (8 czerwca).

[galeria zdjęć]

<- Wstecz do: Archiwum

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.