Olsztyński ratusz

Kolejny koncert w salach olsztyńskiego Urzędu Miasta. Tym razem dawna sala sesyjna będzie miejscem występu chóru Bel Canto.

Występ chórzystów zaplanowano na czwartek (21 czerwca) na 18:00 w sali 219 Urzędu Miasta (na II piętro można wjechać windą). Na koncert zaprasza działające przy Miejskim Ośrodku Kultury Akademia Trzeciego Wieku.

Chór powstał w maju 1996 r. jako Olsztyński Chór Nauczycieli "Bel Canto". Założycielem i dyrygentem zespołu jest Jan Połowianiuk. Początkowo w chórze śpiewali nauczyciele, studenci i przedstawiciele innych zawodów, wszyscy z wykształceniem muzycznym. W 2004 r. zespół został chórem akademickim Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie. Chór wystąpił dotychczas na ponad 200 koncertach w kraju i za granicą. Repertuar zespołu stanowi muzyka chóralna od średniowiecznego chorału gregoriańskiego, przez renesansowe motety i madrygały, pieśni wybitnych kompozytorów epoki baroku, klasycyzmu i romantyzmu, aż po kompozycje współczesne.

<- Wstecz do: Archiwum

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.