Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olsztyn

Zabierasz się za wykończenie łazienki? W takim przypadku czeka Cię spory wydatek z zakupieniem wszystkiego, co potrzebne do tego właśnie wnętrza. Co dokładnie należy wybrać? Sprawdź naszą listę już teraz!

Klasyczna, a może nowoczesna? Z wanną czy też z prysznicem? Łazienka może uzyskać różnorodny wygląd i funkcje w zależności od oczekiwań klienta. Aktualnie sklepy oferują wyposażenie łazienek w wielu wariantach do wyboru – możemy dostosować je indywidualnie do swojego pomysłu na wnętrze oraz do jego metrażu.

Co dokładnie powinno znaleźć się wówczas na naszej liście zakupowej? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika przygotowanego wspólnie z salonem łazienek Dekorus z Warszawy .

Wyposażenie łazienek – czego potrzebujemy do łazienki?

Wyposażenie łazienek – płytki ceramiczne

Podstawowe wyposażenie łazienki to przede wszystkim odpowiednie płytki ceramiczne. To najczęściej wybierany materiał wykończeniowy na ściany oraz na podłogi w łazienkach.

Salony łazienkowe mogą zaproponować nam wówczas szeroką gamę różnych typów płytek polskich i zagranicznych producentów, na przykład płytki Paradyż Warszawa, płytki Tubądzin Warszawa czy też glazura zagranicznych producentów.

Najlepiej wyboru płytek dokonać stacjonarnie – bardzo pomocne są wówczas ekspozycje łazienek, na których możemy zobaczyć na żywo różne płytki łazienkowe Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie możemy udać się do różnych salonów łazienkowych i tam wybrać najciekawsze dla nas płytki, na przykład Paradyż Warszawa.

Wyposażenie łazienek – ceramika i armatura łazienkowa

Do łazienki będziemy potrzebowali również ceramiki i armatury łazienkowej. Do tej kategorii zaliczają się między innymi:

 • wanna
 • brodzik
 • kabina prysznicowa
 • toaleta
 • bidet
 • umywalka
 • baterie łazienkowe – armatura łazienkowa

Tutaj wyposażenie dobieramy w zależności od swoich potrzeb, a także metrażu pomieszczenia, aby można było korzystać z niego komfortowo.

Do dyspozycji mamy obecnie wiele ciekawych wariantów wyposażenia tego typu, na przykład podwieszane WC wyposażone w zabudowane stelaże czy też modne teraz kabiny prysznicowe typu walk in, które są pozbawione drzwi.

Wyposażenie łazienek – oświetlenie

Decydując się na wyposażenie do łazienki, nie możemy także zapominać o ważnej kwestii – oświetleniu łazienkowym. W wielu pomieszczeniach tego rodzaju nie ma okna, dlatego też nie można korzystać z nim ze źródła naturalnego światła. Warto wówczas zadbać o odpowiednią jakość światła sztucznego, aby korzystanie z łazienki było komfortowe niezależnie od pory dnia czy nocy.

Aktualnie bardzo popularne jest oświetlenie montowane w sufitach podwieszanych. Stosuje się wówczas oczka ledowe albo taśmy ledowe. Alternatywna propozycja to standardowe lampy łazienkowe, na przykład w formie plafonów czy też kinkietów montowanych przy lustrze.

Wyposażenie łazienek – dodatki

Przy urządzeniu łazienki nie możemy zapomnieć także o dodatkach. Tego typu wyposażenie łazienkowe możemy zakupić także w salonach łazienek, czyli na miejscu dostaniemy wszystko, czego potrzebujemy do przygotowania atrakcyjnego wnętrza. Jako dodatki można wybrać wówczas:

 • lustro łazienkowe
 • meble łazienkowe – szafki, regały, półki i inne
 • akcesoria łazienkowe – mydelniczki, kubki, akcesoria do WC, wieszaki
 • ręczniki łazienkowe
 • koszyki i inne pojemniki do łatwego przechowywania

Oczywiście, jeśli w łazience ma zostać umieszczona pralka, należy również wybrać odpowiedni model. Pralka może być także zabudowana.

Do zapoznania się ze swoją ofertą zaprasza firma Dekorus – wyposażenie łazienek Warszawa  – tutaj dostaniesz wszystko, czego potrzebujesz do swojej łazienki!